Wpis z mikrobloga

@Marshall1337: Pewnie za darmo tam nie zajrzy, ale pogadaj z nim jak człowiek bez wyjazdu z pretensjami, to może jakoś się dogadacie. Jeśli wina będzie w nieprawidłowym montażu/przygotowaniu itp. to jest szansa, że coś uzyskasz, ale jeśli wina leży w jakości części, bo poleciałeś tanim zamiennikiem, to sam się pewnie domyślasz ¯\_(ツ)_/¯
@Marshall1337: No jeśli wybierasz mechanika, który "do złego montażu i tak by się nie przyznał" to masz odpowiedź. Jeśli nie masz zaufania do człowieka, a nawet nie sprawdzisz jakiej firmy podzespoły Ci montuje, to i Twoje podejście nie jest zbyt odpowiedzialne. W takiej sytuacji może i skasowany za średnią półkę zostałeś, a nawet nie wiesz, że dostałeś najtańszy dostępny na rynku badziew.

Zmień mechanika i daj to komuś porządniejszemu do obejrzenia
@Marshall1337: to nie są żadne mecyje samemu to zrobić.
Sprawdź na podniesionym bez koła czy tłoczek odbija i czy tarcza prosta.
Jak nie to tarczę wymień, a zacisk rozbierz i wyczyść. Tłoczek jak ma jakieś nierówności to delikatnie pastą lekkościerną do lakoeru można go przeczyścić, umyć acetonem albo zmywaczem do silikonów Pamiętaj tylko, żeby kupić odpowiedni płyn hamulcowy i nie smarować tłoczka niczym tylko płynem hamulcowym (są specjalne smary do tłoczków,
@InVictus66: "Mechanicy" może i tak, porządni mechanicy na pewno nie. Są odpowiedzialne warsztaty, ale to trzeba znaleźć i swoje zapłacić, a nie januszować - de facto na własnym i innych bezpieczeństwie, jeśli mowa o hamulcach. Jak ktoś serwisuje auto u Mirasa w garażu bez fakturki to wiadomo jakiej jakości usług można się w 90% przypadków spodziewać.
@InVictus66: Na pewno w warsztacie o dobrych opiniach masz większą pewność o porządnym wykonaniu prac, niż gdzieś w podrzędnej dziupli. 100% pewności też mieć nigdy nie będziesz - sam nieświadomie też możesz coś zepsuć, zamontować element z wadą ukrytą itp.
Rozumiem o co Ci chodzi, ale powtarzanie, że wszyscy mechanicy to złodzieje i partacze jest nieprawdą powielaną w większości przez osoby, które szukają kogoś, kto zrobi tanio i szybko, a nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marshall1337: przy montażu tłoczka pewnie podwinęła mu się gumka która ma za zadanie uszczelnić ale i cofnąć klocek po odpuszczeniu hamulca. To bym najpierw sprawdził, potem prowadnice zacisku, a na koniec kondycję wężyka elastycznego bo stare i zużyte rozwarstwiaja się w środku i płyn się nie cofa jak powinien. W mojej V40 winna była gumka na tłoczku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZajebbcieTrudnyNick: @CinuLNS: @InVictus66: @DulGukat: @klocu26: @jaki_inny_nick:
Większy klucz #!$%@? dał. Zawiozłem go do tego samego mechanika, po pół godziny zadzwonił że gumka się wcięła w tłoczek czy ki #!$%@?, nie zrozumiałem co mówił. Tak czy owak powiedział że jutro rano zamówi reperaturke. Jak spytałem ile hajsu to wyjdzie to powiedział za 60 za reper, a jak spytałem o robociznę to coś tam mruknął bez konkretnej sumy.