Wpis z mikrobloga

@nieocenzurowany88: bo
1. prawko jest kosztowne, szczególnie C+E
2. praca ciężka, długa, monotonna, w Polsce często słabo płatna
3. dużo osób młodych robi studia zamiast kursów
4. na B traktują cię jak śmiecia - brak tacho, to lej do butelki i #!$%@? ciągiem do portugalii + jazda przeciązonym busem
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: Bo niewielu ludzi jest chętnych zamieszkać na 2 tygodnie w aucie bez bieżącej wody, komputera czy miejsca do jedzenia. Problem pogłębia dodatkowo luka demograficzna - młodzi są procentowo mniej chętni do tej pracy, ale jest też ich po prostu mniej. Nie ma już poboru do wojska, które hurtowo robiło uprawnienia kolejnym rocznikom.

Wolumeny produkcji cały czas rosną, a do przewozu 24 ton towaru jest niezmiennie potrzebny jeden kierowca.

W
  • Odpowiedz
młodzież na zawody związane z pracą fizyczną nawet nie patrzy.


@PfefferWerfer: Niektórym się wydaje że studia to lepsza praca i lepsza kasa. Mi pasuje że ten trend się zmienia. 4 lata nauki więcej, albo wyczerpująca robota całe życie, wybierz mądrze. Pamiętam jak znajoma prawniczka bóldupiła że gość który jej uszczelnia coś w domu polimocznikiem zarabia tyle co ona w przeliczeniu na godzine wg jej wyliczeń
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: bo ciężej o dobrą pracę niz to przedstawiają w mediach. Na c, c+e pracujesz 13-15godzin dziennie i odpowiadasz za fure jak spisz. Jeździsz 9-10 godzin. Może i zarobisz sporo ale licząc na godzinowki wychodzi normalna kasa. Ja się rozglądam i nie widzę ofert powyżej 300zl za dniowkę u polskiego przedsiębiorcy a z racji wschodniej ściany to do Niemca nie opłaca się jechać i zatrudnić bo dojazdy za swoje i
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: na C wbrew pozora tak duzo ofert nie ma, zazwyczaj praca na hurtowniach gdzie musisz dzwigac i wnosic do sklepow towar, taka praca to nie porozumienie ale kurierka juz calkiem lepsze warunki z tym ze nie tak latwo ja dostac.
  • Odpowiedz