Wpis z mikrobloga

panie seeksoul, kategoria: pytania dla debili

mam z pieca wyjście słuchawkowe i chciałbym podłączyć jakiś transmiter bluetooth żeby sobie grać w słuchawkach bezprzewodowych i nie przejmować się kablami
czy jest to możliwe w ogóle coś takiego? czy jednak transmiter za 10zł nie pomoże i ew. trzeba by szukać jakiegoś specjalistycznego sprzętu?
#gitara #gitaraelektryczna #elektronika #muzyka #kiciochpyta
seeksoul - panie seeksoul, kategoria: pytania dla debili

mam z pieca wyjście słuch...

źródło: comment_GljSbX2NJEjo25ln8ku0TsryjopxLrfk.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@seeksoul: to co pokazujesz to transmiter BT w drugą stronę - pozwalający słuchać muzyki puszczanej z telefonu przez bluetooth, na czymś do czego tego minijacka wciśniesz. A nie w kierunku transmisji do słuchawek.
  • Odpowiedz
@seeksoul: Teoretycznie wszystko powinno grać, nawet w nie najgorszej jakości. Poważnym problemem może być jednak latencja; jak będzie sięgać kilkunastu milisekund, granie będzie bardzo nieprzyjemne. Sam będę testował takie rozwiązanie z takim transmiterem: https://pl.aliexpress.com/item/32959724801.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6a8c5c0f8SnZEj
Powinien przyjść na początku lipca. Niby to bluetooth 5.0, który ma niższą latencję, niż wcześniejsze generacje, ale jak się tego nie przetestuje, to nie będzie wiadomo. Jak nie zapomnę, to napiszę po teście co i jak. ;)
  • Odpowiedz
@seeksoul: przed zakupem sprawdz, czy chcesz wlasnie to rozwiazanie. Masz dwa rodzaje sprzetow. Mozesz kupic zwykly bluetooth dongle na usb i z niego przesylac muze do sluchawek. Mozesz tez kupicto co na obrazku i przesylac dzwiek przez gniazdo sluchawkowe, co moim zdaniem jest zlym rozwiazaniem. Takie cus nadaje sie idealnie do starych sprzetow, aby do nich przesylac dzwiek, bo wiekszosc staroci ma wejscie AUX. Moim zdaniem tobie wystarczy zwykly usb dongle
  • Odpowiedz
  • 0
@NashBridges
@Cumpelnastodwa
@feraius
Nie no ja nie mówię że chce koniecznie ten konkretny transmiter. Po prostu pytam jakie są możliwości, tak mnie naszło w ogóle z ciekawości na ten temat, bo nigdy czegoś takiego nie robiłem.

Ale dzięki za sugestie, spróbuje poszukać jeszcze czegoś w necie
  • Odpowiedz
@seeksoul: to juz teraz rozumiem. Chodzi o to, ze PIEC w pecetowym znaczeniu oznacza KOMPUTER (jednostke centralna) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mysle, ze czesc osob tak to wlasnie odebrala. W takim razie jestes na dobrym tropie.

Czyli rozumiem ze ten sprzet sam gra, ale ma tez rozne wyjscia na do przesylania dzwieku? Pytam poniewaz jezeli to jest glosnik (wybacz totalna amatorke) to musi to spelniac role "przesylacza"
  • Odpowiedz
Czyli rozumiem ze ten sprzet sam gra


@Cumpelnastodwa: w te dwa wejścia od lewej można gitarę podłączyć i będzie grać. po prawej jest zwykłe wyjście słuchawkowe i tak właśnie kombinuję czy by nie można było zamiast słuchawek czegoś wykombinować po BT (żeby mieć tylko kabel gitarowy).
stąd też właśnie się pytam czy takie gówienka potrafią przesłać sygnał, no ale to tak jak mówisz... trzeba by sprawdzić
  • Odpowiedz