Wpis z mikrobloga

@Usted Tego mi w sumie u nas brakuje, tu są wszyscy na nie. Wioski do Lublina nie, inwestycje nie, bo remonty przeszkadzają albo drzewa trzeba wyciąć a w ogóle, to miasta nie stać i najlepiej nic nie robić. A jak już zrobią, to debaty latami jak to się nie opłacało. I tak w kółko. Jak się wejdzie na nasze portale informacyjne, to co chwilę jakiś protest.
@taktoto no to fakt, czasem trochę dziura szczególnie teraz np z Racławickimi i nie wycinaniem drzew...
Co nie zmienia faktu, że Kraków i Rzeszów to też przepaść przeogromna
@Usted u nas okoliczne wioski, to by komunikację chciały, do szkoły mojej córki chodzi mnóstwo dzieci spod Lublina (podstawówka), ale wejść w granice miasta i płacić w nim podatku, to eeee tam
@HaloHet: Ja urodziłem się w Krakowie i mieszkałem do licencjatu. Na magisterkę wybrałem Lublin i Rzeszowa w ogóle nie brałem pod uwagę w Rzeszowie mam ciotkę oraz tam czasami jestem i mam porównanie Lublin bardziej mi przypomina Kraków zwłaszcza centrum niż Rzeszów gdzie masz kilka kamieniczek jedynie w Rzeszowie mogą być lepsze drogi a do całej reszty to Lublin przewyższa Rzeszów.
@Tobiass: Przecież ten budynek ma tylko 14 kondygnacji. Ale fakt to duży kompleks biurowy, w Rze takiego nie ma. Wy macie coś ponad 200k powierzchni biurowych, u nas coś ponad 100k ta różnica wynika z tego, ze w Lublinie mieszka wiecej mieszkańców. Ale to nie oznacza ze u nas nie ma powierzchni biurowych np. 55m SkyRes 19k pow. biurowej praktycznie caly wynajety, Res Tower 45m w budowie, niebawem otworzy kolejne powierzchnie
@Tobiass: Rzeszów jest na innym etapie, rozwijamy mieszkalnictwo :) wg plotek rusza budowa 160m wieżowce, a projekt z pozwoleniami ii nie jest to jakaś wizja, jesli się potwierdzi to zawołam do znaleziska ;) Lublin za to np. wygrywa pod wzgledem kulturalnym.. macie fajny teatr, ciekawe place miejskie, ladna starówkę, duże parki... w Rzeszowie nie ma takich bajerów niestety..
dwa rozne miasta, dobrze, ze oba sie rozwijają na swój sposób.
@cicho_podziemny: trzeba wziąć pod uwagę że Lublin od zawsze był największym miastem w swoim regionie, w 20-leciu między wojennym 2x więcej mieszkańców od Rzeszowa posiadał zlokalizowany nieopodal Przemyśl swoją drogą też śliczny, stąd ta różnica. Zazdroszczę wam nie płatnej autostrady i sensownie wykorzystywanego lotniska, lublin swoje przespał i teraz trzeba za to płacić.
@halfzware_na_ware: Masz rację, gdyby stolicą województwa został Przemyśl to byłby teraz drugim Lublinem.
Autostrady zrobią w przyszłości płatne, ale muszą się znaleźć inwestorzy na budowę trzech stacji benzynowych na kilku fragmentach autostrady, miejsca pod bramki są, lecz.. póki co nie ma chetnych do budowy tych stacji beznzynowych.