Wpis z mikrobloga

#inpost #paczkomaty #paczkomat #allegro #allegrosmart

Czy w innych rejonach też macie taki cyrk z paczkomatami że notorycznie jest przepełniony i paczkę przekierowują do "Punktu u Grażyny" mieszczącego się co najmniej jeszcze raz tak daleko jak było do paczkomatu, w miejscu gdzie niemożna zaparkować, sam punkt jest czynny krócej niż placówka poczty polskiej, a sama "Grażyna" nad hałdą paczek nie to że nie próbuje, ale po prostu niema opcji zapanować i kończy się zawsze "Pan se poszuka" No i oczywiście kolejka przed punktem jak za komuny...
  • 26
@ZaQ_1: Ja jak jest tylko taka możliwość to biorę paczki na Żabkę, albo na Orlen... mam dalej, ale jest to dłużej czynne niż te punkty zastępcze...
No i ma to pewną cechę (nie wadę) bo w tych punktach zwykle można kupić piwo... zimnie... no i przez to mi te odbiory po prostu drożej wychodzą, ale i tak warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Millionth_Visitor: no wcześniej też dostawałem takiego sms'a, ale teraz jest tylko:
Paczkomat przepełniony, paczka w punkcie, będzie tam do XX (zwykle 2-3 dni) Można se odebrać, czynne do 18, po tym terminie dostarczymy do twojego paczkomatu... może. (òóˇ)
@Wychwalany: Obydwa spełniają warunek do 2km, a kurier wybiera ten bardziej dogodny dla niego, wystarczająco duży aby szybko zrzucić paczki, które nie mieszczą się do paczkomatu, nam też zależy by szybko wszystko zrobić bo czas goni i inni setki innych osób też czeka na paczki, a my na to by wrócić do domu :P
Obydwa spełniają warunek do 2km, a kurier wybiera ten bardziej dogodny dla niego


@Yoshimatsu1209: ciekawe to co piszesz. Kurier, który wozi paczki kurierskie zostawia je 50m ode mnie. Kurier który obsługuje paczkomaty zostawia je 2km ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wychwalany: Kurier stricte od przesyłek kurierskich ma dziennie po 70-150 paczek na samochodzie, kurier paczkomatowy ma paczek nawet do 1200 dziennie. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Pomyśl i znajdź różnicę dlaczego kurier paczkomatowy udaje się do większego POP-u, gdzie zapewne przywozi wszystkie paczki nie mieszczące z kilku paczkomatów spełniające warunek odległości 2km.
@Wychwalany: No więc własnie, ja jako kurier na rejonie mam jeden POP, gdzie nie ma podjazdu i trzeba lecieć daleko z paczkami w rękach, malutki sklep z ubraniami ze starą babulinką :D Dlatego nawet tam nie wożę paczek, wolę już robić przekierowania między paczkomatami ( ) To mam nadzieję, że już wiesz dlaczego jest tak, a nie inaczej
@Wychwalany: Dlatego też nie woże do POP, bo nie dość, że codziennie są nowe paczki, to jeszcze po 3 dniach musimy jechać specjalnie do POP i odbierać tamte paczki, by je umieścić ponownie do paczkomatów. A najgorsze dla kuriera jest to, że InPost informuje o tym otwarcie i klienci specjalnie nie śpieszą się by je z POP'u odberać XD