Wpis z mikrobloga

Mirki,
Rozwaliłem C-Klasę 2011(nie z mojej winy) i szukam teraz czegoś do ~50k.
Poluję na taką samą, bo była super i bezawaryjna, ale ciężko znaleźć egzemplarz(2011+, Avantgarde, automat, benzyna). Nie ukrywam, że fajnie byłoby też pojeździć czymś innym.
Myślę nad Audi A4/A5, Volvo S60, BMW F30. Wymagania to: premium, 2010+, sedan/sportback, automat, z Polski i do 200k przebiegu. Czego byście szukali?

#motoryzacja
  • 6
@dmnbgszzz: akurat przymierzam się do podobnej C klasy (W204, benz, kombi, auto., avantgarde), więc szukałby, takiej samej. F30 ciężko Ci będzie znaleźć sensowne za te pieniądze.
Co do Volvo to bardzo nie lubię ich układów kierowniczych, jakieś nieprecyzyjne są, może w S60 już to poprawili.
@OrzechowyDzem: Jeździłem nim rok, C180, benzynka, 156 koni. Silnik dynamiczny, skrzynia super, spalanie na poziomie 7-8L/100km(jazda po mieście mieszana z trasą). Kupiłem go z przebiegiem ~120k km, zrobiłem około 20k km. Nie robiłem w nim nic poza wymianą filtrów i oleju. Robiłem to sam i kosztowało mnie to około 300zł. Poprzedni właściciel robił rozrząd i to byla najbardziej kosztowna rzecz(z tego co pamiętam około 2.5-3k zł), reszta to jakies pierdoły typu
@dmnbgszzz: z Audi może B8?
Do 60 tys można znaleźć zadbane egzemplarze. Jazda według mnie naprawdę przyjemna. 3.0 diesel. Spalanie podobne do mniejszego brata, ale za to dużo lepsze osiągi. Od dwóch lat wymianie tylko oleje, filtry, i pełna eksploatacja.
Teraz będę szukał C7, spodobała mi się jeszcze bardziej, mam nadzieję że w najbliższym roku znajdę coś wartego uwagi.
Nie wiem jeszcze jak wygląda to u Mercedesa, nigdy nie interesowałem się Mercedesami, wydawały mi się zbyt drogie w utrzymaniu w razie awarii, ale jeżeli chodzi o wygodę, design i prowadzenie śmiało mogę dać celujący dla B8.