Wpis z mikrobloga

to jak to jest z tym #iran i #siatkowka #sport oraz gorącym przyjęciem przez Irańczyków skoro trener Vital Heynen mówi
http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,24911183,vital-heynen-o-sytuacji-w-iranie-balem-sie-wyjsc-z-autobusu.html#opinions

To była pana najdziwniejsza wizyta w Iranie? Najpierw czynią pana honorowym obywatelem, a następnie nie dają przejechać do hotelu.

- Oczywiście, że była najdziwniejsza. Spotkaliśmy tylu uprzejmych ludzi na ulicach, przez dużą część czasu nie mogliśmy narzekać na organizację pobytu, a nagle to się zmieniło, bo zaczęliśmy wątpić w swoje bezpieczeństwo. Zawiedli nas w tym względzie. To z jednej strony było jedno z moich najlepszych doświadczeń, a z drugiej jedno z najgorszych. Przez to wracam z Iranu z bardzo złymi odczuciami. Szkoda, że tak wiele dobrego będzie zniwelowane przez tak złe doświadczenie. Nie dam rady zmienić tego, co przez to czuję. To była najniebezpieczniejsza sytuacja związana z siatkówką. Czułem się jak w filmie. Zawsze jestem bardzo otwarty w stosunku do ludzi, a to był pierwszy raz, kiedy bałem się wyjść z autobusu.


Jak zareagowali na to pana zawodnicy?

- Różnie. Młodzi patrzyli przez okno i przyjęli do wiadomości, że takie rzeczy dzieją się w Iranie. Ja z kolei jestem starszy i czułem się za nich odpowiedzialny. Nie sądzę, by moi gracze byli zajęci wyobrażaniem sobie, do czego mogło dojść. Widzieli tylko sytuację, podczas gdy ja jestem trenerem i czuję się w obowiązku zadbać o ludzi, z którymi pracuję. To było najtrudniejsze.


Jak zareagował PZPS?

- Od razu dowiedzieli się, co się stało. Przyjęli bardzo otwarcie to, co powiedzieliśmy. W ostatnich kilku tygodniach władze podjęły wiele bardzo mądrych decyzji - jak na przykład w przypadku sprawy Michała Kubiaka. Myślę, że tym razem zachowają się podobnie.

wołam tych co plusowali piękny gest Persów nie czekając na potwierdzenie, kto dostał propagandowe honory
@megawatt, @rothen, @asasello, @tsztsz, @czarny_matt94, @60groszyzawpis, @Tomislav, @AlternatywnyKaloryfer, @NiemieckiArbiter, @ciaguta_rolex, @Miorz, @Anty_Chryst
oraz tych 545 wykopków co tak się cieszyli z

Polscy siatkarze w momencie opuszczania hali w Urmii zostali pożegnani przez irańskich kibiców. Fani bili brawo i wykonywali przyjazne gesty, co tylko potwierdza, że biało-czerwonym nie zagraża niebezpieczeństwo ze strony kibiców.

https://www.wykop.pl/link/5003879/polska-iran-w-taki-sposob-iranscy-kibice-zegnali-polskich-siatkarzy/
mimo, że było zupełnie odwrotnie skoro belgijski trener Reprezentacji Polski czuł się zagożony i wyraźnie mówi

Przez to wracam z Iranu z bardzo złymi odczuciami. Szkoda, że tak wiele dobrego będzie zniwelowane przez tak złe doświadczenie. Nie dam rady zmienić tego, co przez to czuję. To była najniebezpieczniejsza sytuacja związana z siatkówką. Czułem się jak w filmie. Zawsze jestem bardzo otwarty w stosunku do ludzi, a to był pierwszy raz, kiedy bałem się wyjść z autobusu.

Szkoda słów na fanów reżimu ajatollahów
#bliskiwschod #niepopularnaopinia #elytaynterneta
  • 40
@rothen: nie ma to jak idiotyczna wypowiedź, teoretycznie sarkastyczna a realnie głupawa i mająca przykryć to, że fakty są dla ciebie nieistotne a ważniejsze tzw. własne wizje świata
PS popracuj nad tym jak piszemy Polaków, Persów itp.
via Android
  • 2
@kzrr z tego co mówi Heynen a chyba jemu należy wierzyć to bał się wyjść z autobusu i była to najniebezpieczniejsza sytuacja w jego siatkarskiej karierze. Oczywiście elyta ynterneta wie swoje i Iran taki wspaniały...
@bijotai: No dobra ale nie rozumiem tego że ok on się bał a inni nie? Link nie działa więc pamietam że oglądałem, nie wiem czy cały czy nie, ale po prostu było głośno, wydarzyło się coś konkretnego czy nie?
@kzrr: przeczytaj wywiad, który cytuję!
Oczywiście, że była najdziwniejsza. Spotkaliśmy tylu uprzejmych ludzi na ulicach, przez dużą część czasu nie mogliśmy narzekać na organizację pobytu, a nagle to się zmieniło, bo zaczęliśmy wątpić w swoje bezpieczeństwo. Zawiedli nas w tym względzie. To z jednej strony było jedno z moich najlepszych doświadczeń, a z drugiej jedno z najgorszych. Przez to wracam z Iranu z bardzo złymi odczuciami. Szkoda, że tak
@kzrr: jprdl rozmawiam z yntelygentnym ynaczey? Pewnie z powodu entuzjastycznego i gorącego przyjęcia przez przyjacielskich kibiców z Iranu, którzy przez ponad 2 godziny fetowali Reprezentację Polski w Siatkówce!
Ja wiem, że na wypoku przyznać komuś rację to jak trafić w Lotto szóstkę 5 razy z rzędu, ale następnym razem przemyśl pytanie i nie kompromituj się doszczętnie!
@bijotai: Nie, w Twoim wpisie nie ma żadnych konkretnych przykładów na to co było powodem tego że poczuł się niebezpiecznie, ktoś wyciągnął nóż? Grozili mu? Bo samo odczucie to zupełnie co innego niż konkretne działania, wyśpij się kolego bo czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja najmocniejszą stroną.
@kzrr: k* trener reprezentacji, Belg, osoba poważna mówi w wywiadzie, że
Oczywiście, że była najdziwniejsza. Spotkaliśmy tylu uprzejmych ludzi na ulicach, przez dużą część czasu nie mogliśmy narzekać na organizację pobytu, a
nagle to się zmieniło, bo zaczęliśmy wątpić w swoje bezpieczeństwo. Zawiedli nas w tym względzie. To z jednej strony było jedno z moich najlepszych doświadczeń, a z drugiej jedno z najgorszych. Przez to wracam z Iranu z bardzo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bijotai: niby sarkastycznie wyzywasz mnie od elyty internetu a muszę Ci tłumaczyć podstawowe rzeczy. To jak zachowuje się Irański rzad któremu zależy na dobrych relacjach z Polską a motłoch to dwie różne rzeczy. Nie wiem po co mnie tu wołałeś typie. W naszym interesie (może tymczasowym, może nie) jest zachowanie dobrych relacji z Iranem. A że ludzie tam są w gorącej wodzie kąpani to kto jak kto ale my Polacy powinniśmy
@Tomislav: blablabla... plusujesz irańską propagandę i zwyczajnie jak reszta elyty ynterneta masz wykopfejs i oczywiście zaraz tłumaczenia i relatywizowanie... wołam tych yntelygentnych ynaczey pelikanów, którzy zamiast zająć się faktami żyją w świecie swoich wizji ignorując, że Iran zwyczajnie ma nas gdzieś. Podoba mi się jak na przekór faktom wykopki będą spuszczać się nad Iranem...Podstawowe rzeczy to czytanie i przyswajanie informacji. Gratulacje. Twoje jest na wypokowym poziomie....
via Android
  • 1
@blinxdxb widzę, że elyta ynterneta jak zawsze ma problem. Heynen mówi, że się bał, bo ponad 2 godziny w autobusie byli osaczeni przez niezbyt przyjaźnie nastawiony tłum Irańczyków. Możecie sobie dalej pisać o tym, że potrzeba dobrych stosunków z reżimem ajatollahów, sugerować że Heynen nie wie co mówi, szydzić i porównywać do przebranego Jacka Hugo Badera na Marszu Niepodległości, ale Heynen to twardo stąpający po ziemi facet i jeśli mówi, że się