Wpis z mikrobloga

Mirki, sprawa wygląda tak, że jestem zameldowany 300km od mojego miejsca zamieszkania i chcę zarejestrować moto. Z tym, że nie mam czasu jechać tak daleko i to właściwie 2 razy w dniach roboczych. W moim mieście mieszka moje rodzeństwo, jeśli takiej osobie dam w darowiźnie powiedzmy 20% motocykla =1.500pln to ta osoba nie musi zgłaszać tego do US a jednocześnie staje się współwłaścicielem i może pójść ze wszystkimi dokumentami i umową kupna na mnie i przerejestrować to moto. Dobrze kminię?
#motocykle #urzadskarbowy ##!$%@? i troche #prawo #lewo
  • 13
@overjoyed: na necie wszedzie piszą, że trzeba mieć meldunek a typ w urzedzie dzielnicy powiedzial mi, ze musze albo moto sprzedac bratu albo w darowiznie oddac czesc motocykla eh.

jakie oswiadczenie dokladniej masz na mysli?
@m76859 ja jestem zameldowany w innym mieście, innym województwie. Zadzwoniłem do miasta gdzie jestem zameldowany, żeby umówić wizytę do zarejestrowania samochodu, a babeczka mi sugeruje czy nie byłoby lepiej zarejestrowac tam, gdzie mieszkam. Zadzwoniłem do urzędu w moim mieście i powiedziała, że tak, bez problemu. Autko zarejestrowane, wszystko cacy.
@overjoyed: dziękuję Ci ślicznie. jak udowodniłeś, że mieszkasz tam gdzie mieszkasz?
mam w posiadaniu akt notarialny na nazwisko takie jak moje, tylko nie na mnie, chyba tym mendom z urzedu wystarczy?
@overjoyed: dziękuję Ci ślicznie. jak udowodniłeś, że mieszkasz tam gdzie mieszkasz?

mam w posiadaniu akt notarialny na nazwisko takie jak moje, tylko nie na mnie, chyba tym mendom z urzedu wystarczy?

Nie pamiętam czy udowadniałem. Mieszkanie jest kupione na mnie więc miałem pewnie akt przy sobie, ale nie pamiętam czy w ogóle wyjmowałem. Może jakaś umowa najmu czy coś.
@m76859: rejestrowałem moto w Warszawie bez meldunku ani żadnych upoważnień, poszedłem do urzędu wpisałem swoje miejsce zamieszania z adresem Warszawskim i nikt o nic nie pytał. Teraz tylko przy ubezpieczeniu muszę podawać adres zameldowania taki jaki mam w dowodzie rejestracyjnym, chociaż od 3 lat mieszkam w innej dzielnicy
@m76859 Piszesz upoważnienie do rejestracji w Twoim imieniu. Osoby z najbliższej linii nie płacą 17zł opłaty za upoważnienie więc wystarczy sam papier. Nie kombinuj z darowiznami bo to bez sensu. W razie czego podbijaj na pw bo siedzę w temacie.
@m76859: Rejestrowałem moto we wrocku, a meldunek mam 297km dalej :)

W wydziale komunikacji powiedziałem, że chcę rejesterować. Babka trochę strzeliła focha, że mamy w PL obowiązek meldunkowy i bla bla bla. Koniec końców dała mi oświadczenie, napisałem na nim gdzie mieszkam we worcku i po chwili miałem blachy i dowód tymczasowy.