Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Pomagam rodzicielce ogarnąć sprawy techniczne do nowego biura.
Jest to biuro podatkowe, więc jakieś zapisy czy inne rzeczy muszą się robić codziennie.

Poprzedni informatyk mamy polecił jej taki oto serwer:
https://www.morele.net/serwer-fujitsu-tx1310-m3-win-2016-ess-4538723/
Niestety nie do końca wiem czy jakieś lepsze parametry techniczne są dostępne dla tego typu działalności, gdyż nie jestem za bardzo obeznany w hardware.

Czy ktoś z Was mógłby zerknąć na powyższy serwer i powiedzieć, czy w tej - bądź podobnej - cenie będzie coś lepsze? Może także być tańsze, ale żeby popracowało kilka / kilkanaście lat. :)

#it #komputery #serwery
  • 15
@GrabkaMan: Osobiście powiedziałbym że do tych celów wystarczy zwykły komputer który można by złożyć sporo taniej, a i mniej problemów będzie jak się jakiś komponent uszkodzi i trzeba będzie wymienić
@niegwynebleid: RAM: 1 kość DDR4 fujitsu niebuferowana 2400MHz z ECC
@mcjq5: @niegwynebleid: @mcjq5: @Nicarim: Dobrze, a więc sprawa wygląda tak, że będzie miała backup na dysk zewnętrzny - jak najbardziej.

Na serwerze będą działały programy księgowe - jakieś ZUSy czy inne.

Do tego serwera podpięte będą inne komputery w sieci żeby każda pracownica mogła pracować na zainstalowanych tam programach / aby dane się synchronizowały.
Aktualnie jest 5 użytkowników + mame.

Dodatkowo wymagana jest możliwość zdalnego podłączenia pod ten
I zastanawiam się tak jak @mcjq5 zaproponował aby jednak postawić zwykł komputer z dobrymy parametrami ~2-3k i podłączyć jak wyżej.

Tylko znowu, nie do końca siedzę w Hardware i boję się, że coś się popieprzy.
@GrabkaMan: Kupisz zwykłego kompa i jak coś strzeli to co?
Bierz serwer z gwarancją producenta z wymianą komponentów Next Business Day (nie wiem jak Fujitsu, ale Dell ładnie to ogarnia).
Jak biuro rachunkowe to ja bym to zaszyfrował. Niestety wpłynie to na wydajność.
Backup szyfrowany na dysk zew.
Pewnie będzie stało pod stołem w ciepełku, budowa takiego dedyka lepiej schładza wnętrze niż zwykły PC.
Kurzu i tak nałapie.
Jakie apki tam
@pinczerus: Wyżej jest specyfikacja co aktualnie tam stoi w biurze. Jest to zwykły komp i do tego dochodziło jeszcze użytkowanie tego kompa przez jedną kobietkę. :P

Jakie apki to konkretnie nie wiem. Jednak jak wspomniałem aktualnie wszystko jest ogarniane przez powyższą stacjonarkę. Więc wątpię aby cokolwiek więcej bardzo było potrzebne.