Wpis z mikrobloga

  • 261
Ehh mirki jestem załamana (,) mój pieseł doznał jakiegoś urazu kręgosłupa plus problem z jelitami i ogólnie tragedia :( o 1 w nocy jechałam z nim do weta 24h bo zwijał się z bólu.. Teraz od rana siedzimy u kolejnego weterynarza i czekamy az kroplowka spłynie.
Proszę o trzymanie kciuków za mojego wiecznie radosnego futrzaka, który nawet nie merda ogonem teraz. Był ze mną zawsze w najgorszych chwilach to teraz ja z nim jestem )
#zalesie #pies #pokazpsa
Pobierz Sheta - Ehh mirki jestem załamana (╯︵╰,) mój pieseł doznał jakiegoś urazu kręgosłupa ...
źródło: comment_YDQ57o2nGb5WbFAb8fGDGdqbk4xHHBjB.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sheta: Straszna sprawa. Pewnie w Sylwestra podobnie. Może to porada nie na miejscu, ale widziałem takie metody oswajania zwierząt z hałasem. Że wiesz, jesteś obok psa (trzymasz go na smyczy) i rzucasz petardy. Najpierw daleko a potem coraz bliżej, pies za każdym razem dostaje pozytywne wzmocnienie w postaci na przykład głaskania i smakołyków, przez co w końcu huk przestaje mu się źle kojarzyć. Tak więc jak ta bieda wyzdrowieje poczytaj o
@Intelektualista pieseł ma już prawie 8 lat. Przy petardach/fajerwerkach po prostu się chowa pod łóżkiem, ale jak już wielka burza tuż nad nami jest to niestety panika :( a na uspokojenie leki przy sezonie burzowym nie ma sensu dawać, bo 1. Duuzo lekow by to było, 2. Takie leki podaje sie przed "wydarzeniem" żeby dac czas na działanie, a nagła burza tego nie daje. Co to smakołykow to jak sie boi to
@Sheta mój poprzedni pies też się całe życie byal huków petard burz. Przez 11 lat się nie nauczył. A tak to cóż życzę zdrowia psiakowi, by się wszystko dobrze skończyło.
1. Duuzo lekow by to było, 2. Takie leki podaje sie przed "wydarzeniem" żeby dac czas na działanie, a nagła burza tego nie daje


@Sheta: Są leki, bardziej suplementy diety, które stosować możesz długotrwale np. Zylkene. Lek robi robotę zwłaszcza przy schorzeniach, które aktywują się przy stresie ale i ogarnąć psychicznie zwierzę w trudnych dla niego sytuacjach (przeprowadzka, adopcje, burze itp.) Zylkene to lek całkowicie bezpieczny nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
@Sheta Mój pies miał podobną sytuację z urazem kręgosłupa. Nie mógł ruszać tylnymi łapami i ogonem przez obrzęk uciskający rdzeń kregowy, który z czasem ustąpił. Wątpię że twojemu psu mogło stać stać się coś poważniejszego, jeśli to stało się w mieszkaniu. Może potrzebna być lekka rehabilitacja.

Edit: Powinno wyjść na przeswietleniu kręgosłupa. Też był problem z jelitami przy tym na początku. Dopytaj dokładnie weta czy to może być to.
@Sheta: Nie wiem co by było lepsze, jakieś tymczasowe problemy z kręgosłupem, czy Addison, który będzie doskwierał do końca życia. Wprawdzie chorobę da się kontrolować i z nią żyć (jak cukrzycę), to jednak jej leczenie polega na podawaniu sterydów. Codziennie. Dej znać jak coś się wyjaśni. No i trzymam kciuki za zdrowie pieseła ʕʔ