Wpis z mikrobloga

@Reepo: Tylko, że to nie oni robili a Genius Sonority. Grami na duże konsole chyba zawsze zamuje się ktoś inny. Te wszystkie stadium, XD i inne cuda to też nie oni robili. No i te duże gry pokemonowe zazwyczaj dostawały mocno mieszane recenzje.

Swoją drogą ta gra wygląda obrzydliwie nawet jak na czasy w jakich wyszła xD Nie wygląda lepiej - ma tylko lepsze animacje xD

ale UI to jest tragiczne
to faktycznie jest argument przeciw temu co @Reepo napisał xD


@Kryspin013: to nie miał być argument, przeciwko temu, co napisał
tylko inna rzecz, która rzuciła mi się oczy

rację ma, że animacje mogłyby być lepsze
ale w moim odczuciu ich brak nie jest aż tak tragiczny jak to ui z poprzedniej gry, które wygląda jak robione przez kiepskiego studenta na zaliczenie

jestem wyczulony na takie rzeczy, bo sam się zajmuję tworzeniem
zdecydowanie tak, jesli nie jesteś niewidomy albo masz jakikolwiek gust i poczucie estetyki


@epi: Napisałem, że gra wygląda obrzydliwie i się z tym zgadam. Sam zajmuję się grafiką. Z tym, że uważam, że estetyka interfejsu (nie sam projekt) nie jest ważniejsza od rozgrywki.

wiesz, ja nie grałem w żadne pokemony


Jak na fana chińskich bajek to trochę dziwne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a że w starszych grach
Napisałem, że gra wygląda obrzydliwie i się z tym zgadam. Sam zajmuję się grafiką. Z tym, że uważam, że estetyka interfejsu (nie sam projekt) nie jest ważniejsza od rozgrywki.


@Kryspin013: ale nie rozmawiamy tu o gameplayu a o brakujących animacjach ;)
spójrz na mój pierwszy komentarz ;)

jakość rozgrywki to osobna sprawa
ale w konfrontacji UI vs brakujące animacje podczas walki wybieram UI ;)
bo mnie osobiście brak tych animacji nie
ale nie rozmawiamy tu o gameplayu a o brakujących animacjach ;)


@epi: Rozmawiamy tu o nowej pokemonowej grze. Skoro ty możesz dodać wątek o interfejsie to dlaczego ja bym mógł nie dodać innych wątków bezpośrednio związanych z nową grą?

ale w konfrontacji UI vs brakujące animacje podczas walki wybieram UI ;)


Tu się mogę zgodzić ale z naciskiem na sam projekt UI, responsywność, wygodę a niekonieczkie wygląd.

samo anime kiedyś oglądałem
Rozmawiamy tu o nowej pokemonowej grze. Skoro ty możesz dodać wątek o interfejsie to dlaczego ja bym mógł nie dodać innych wątków bezpośrednio związanych z nową grą?


@Kryspin013: możesz, z tym że chyba odbiegamy od głównego tematu ;)

op zaczał, że animacje są brzydkie (nieistniejące) i ze kiedyś były lepsze
ja stwierdziłem, ze brak tych animacji nie jest aż tak zły, jak brzydki interfejs, który był kiedyś
Ty za to dodajesz,
Ty za to dodajesz, że teraz się psuje gameplay ;)


@epi: Dodaję w stosunku do tego co op napisał i na co większość graczy zwraca uwagę. Same animacje są niczym w stosunku do stagnacji i olewania gameplayu przez twórców. To jest jak najbardziej w temacie. Zarówno w stosunku do gry z Wii jak i współczesnych gier. OP sam nawiązuje do dużego wątku na reddicie gdzie jednym z głównych zarzutów w stosunku
Porównanie do wiedźmina jest mocno z dupy bo fabuła w pokemonach praktycznie nie istnieje.


@Kryspin013: to nie porównanie, tylko przykład, mający pokazać, to co dla mnie w grach się liczy bardziej, a co mniej ;)
Co mi daje więcej frajdy a co mniej

Zatem wracając do pokemonów:
- jesli walka będzie super dopracowana - spoko
- jeśli bedzie taka sobie - nie szkodzi, nie dla niej głównie ta grę odpalam
-
Wiedżmin i BOTW. Te wielkie światy i wolność, jaką oferowały.


@epi: Teraz trochę offtop. Pokemony do takich gier nie należą. Dowolną mapę w pokemonach przejdziesz w całości dosłownie w kilka minut. Nie tam żadnego otwartego świata, są najwyżej korytarze. Sytuację ratują ukryte lokacje coś na zasadzie Zeldy -> że dostaniesz się tylko jak coś będziesz posiadał (i najwięcej tego miała chyba 2 gen).

Jak fabuła będzie mega kiepska, tak jak mówisz,
hah, to jak narazie z Twojego opisu wynika, że w tej grze nie ma totalnie nic fajnego (ʘʘ)


@epi: Łapanie poksów, hazard, walka turowa, nawiązania. Nawe zagadki logiczne czy zręcznościowe (z których obecnie rezygnują).