Wpis z mikrobloga

@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: Pedalski Włamywaczu, ale do sukulentów używamy ziemi wysoce przepuszczalnej wode, najlepiej jako mieszanki żwiru,keramzytu, piasku kwarcowego,ziemi kompostowej i perlitu. Te tanie ziemie ogrodowe się nie nadają. Dodatkowo bardzo częstym błędem początkujących jest sadzenie sukulentów razem z kaktusami. Obie rośliny mimo że podobne, posiadają szereg różnych upodobań, jak chociażby późniejsze zimowanie czy ilość wody, słońca lub nawozu. To tak ode mnie, powodzenia w hodowli (
@light1: ja swoją wiedzę zbieram z grupy na fb Kaktusy i sukulenty polska () w plikach grupy jest wypisane krok po kroku jak dbać od momentu zakupu, a i ludzie mega pomocni. Jeżeli masz z czymś problem, albo czegoś nie wiesz piszesz tam a doświadczony lud pomaga :3
@light1: mitem nie jest, bo gruboszowate (nie wszystkie) faktycznie produkują tlen nocą, wiec w teorii dostarczają ten tle również nam podczas naszego snu. W praktyce hmm... nie chce tu wypadać na jakiegoś uber eksperta, bo też z roślinami dopiero zaczynam, ale wydaje mi się, że mówienie o szczególnym dobrodziejstwie tej odwróconej fotosyntezy jest trochę na wyrost. Jeżeli mówimy o małych sukulentach, pomyślmy ile tlenu może wyprodukować przez noc taki mini roślinek,
@light1: aww przecież ucięło całe moje ostatnie zdanie (,) co do! Dodam je tu: (...) na pewno nie zaszkodzi mieć sukulentów w sypialni
()
inni dwudziestoparolatkowie w dużych miastach dzisiaj o 20.46: imprezują, chleją do porzygu, biora narkotyki

ja: przesadzam moje sukulenty()


@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: Za 10 - 20 lat przeczytaj sobie to co własnie napisaleś/aś wykopku. Całkiem niewykluczone że bedziesz załować :P ( ͡° ͜ʖ ͡°)