Wpis z mikrobloga

@Thachi:

Świadomość – podstawowy i fundamentalny stan psychiczny, w którym jednostka zdaje sobie sprawę ze zjawisk wewnętrznych, takich jak własne procesy myślowe, oraz zjawisk zachodzących w środowisku zewnętrznym i jest w stanie reagować na nie (somatycznie lub autonomicznie).
  • Odpowiedz
@steppenwolf90: Po prostu skoro mówisz, że zyskałeś dostęp do świadomości to znaczy, że jeżeli to jest prawdziwa świadomość - to powinieneś wykazać zależności, które dostrzegłeś i które są właśnie fundamentem tej świadomości. Bo czuć, że jest się świadomym to nie znaczy to samo co faktycznie być świadomym. Katolicy tez czują, że wiedzą. Twoja definicja nawet mówi o zdawaniu sobie sprawy ze zejawisk wewnętrznych i zewnętrznych - a zdawanie sobie sprawy
  • Odpowiedz
@Thachi: Tak na przykład stając się świadomym własnych emocji, można dostrzec w sobie wzorce jakie emocje powodują jakie myśli, a w wielu z nas siedzą tłumione trudne emocje, traumy z młodości, które wpływają na nasze funkcjonowanie, poznając te wzroce można lepiej zrozumieć źródło swoich zachowań, poza tym można sobie uświadomić takie rzeczy, że nasz pełen wad umysł ma tendencje do ciągłego zamartwiania się, do przeżywania różnych problemów, a to pierwszy
  • Odpowiedz
@Thachi: to dość intymna sprawa, ale jak chcesz wiedzieć to stres, objawiający się jako napięcia w ciele generował podenerwowanie, które nauczyłem się dokładnie lokalizować w swoim ciele i obserwować, powodowało pojawianie się nieprzyjemnych wspomnień z dzieciństwa takich jak gdy jakiś rówieśnik próbował mnie poniżyć, co powodowało spiralę dalszych nerwów, musiałem to zrozumieć, żeby nie wpadać w pułapkę takich emocji, to dość płytki przykład, ale wydaje mi się, że prosty i
  • Odpowiedz
@steppenwolf90: Introspekcja może pomóc w zidentyfikowaniu pewnych problemów, a to krok pierwszy do tego by je rozwiązać, ale nawet jesli polepszy to zycie to nie znaczy, ze wszystko na tym sie konczy i wszystko da się tak załatwić. Nadal będzie się niespełnioną osobą skazaną na cierpienie, tylko mniejsze
  • Odpowiedz