Wpis z mikrobloga

Ta strona niby bazuje na ostatnich przesyłkach, ale widać że się sytuacja zmieniła i na pewno podaję błędne dane.
Najlepiej właśnie wymieniać się między nami czy jaki progres widać
@AndrzejCieWidzi: no nie ukrywam, że trochę zazdroszczę tym paczką ( ͡° ͜ʖ ͡°) a przy okazji mam znów aktualizację, wcześniej było że paczka jest przygotowywana w centrum sortowania, a teraz że jest już przygotowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ogitrev96: Nie jestem pewny czy oni te paczki przemieszczają w sobotę i niedzielę, ale Twój telefon już prawie się z Tobą wita ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przejrzałem natomiast kilka trackingów polskich paczek i mam dziwne wrażenie, że do EU samolot przylatuje jedynie co tydzień ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kthxbye: Teoretycznie by tak wyglądało, ale pomyśl... Wg trackingu paczka dociera z HK do HU w 2 dni. Czemu w EU potem trzymają to tygodniami? Czemu paczka ma lecieć do DE, skoro mogliby ją wysłać bezpośrednio z HU? Nie znalazłem w necie żadnego potwierdzenia, że te paczki lecą do Budapesztu.

Dla porównania: ostatnio zamawiałem z Ali pewną rzecz dla wujka. 2 tygodnie zajęło im, żeby paczka doleciała z HK do NL.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AndrzejCieWidzi: nie znam sie, ale odpowiedzi nasuwaja mi sie same:
1. Wpisy z HK wpadaja pewnie z opoznieniem - jak paczka jest juz w BUD
2. W EU wisi, bo moze byc duzy wolumen paczek spoza Unii, ktore trzeba 'obrobic'.
3. W DE udalo sie nawiazac wspolprace z firma przepakowujaca - stad paczki leca tam.

Dziwne drogi paczki moga wynikac z optymalizacji kosztow.
Ale tak jak pisalem na wstepie - zielobego