Wpis z mikrobloga

#heroku #programowanie

- Na Heroku jest darmowy plan.
- Jednak aplikacja po kilku godzinach usypia (jak nie idą do niej requesty) i jej wybudzanie trwa kilkadziesiąt sekund po requeście.
- ...
- Napiszę drugą aplikację i która co x minut będzie odpytywała tą pierwszą. Dzięki temu nigdy nie uśnie i będę miał w darmowym planie tak jakbym miał płatny (oczywiście poza zasobami, ale te mi niepotrzebne).
- Profit.

Gdzie jest haczyk? Heroku jak robiło te zasady, to na pewno wzięło pod uwagę taki pomysł.
  • 11
@mk321: O to chodzi zeby sie usypialy, bo to jest 'hobby tier' i mozesz miec maksymalnie 1000 dynohours co starczy na 1.3 instancji dzialajacych ciagiem, gdy potrzebujesz 2 instancje, w tym samym czasie to moze ci braknac tych godzin.

Wpisz w google heroku pinger jezeli potrzebujesz takiego rozwiazania.
Mozesz uzyc pingdoma, new relic, czy innego narzedzia do monitoringu a oszczedzi Ci to kombinowania
@mk321: to zasłyszałem ze szkolenia z google cloud, że jakaś firma ubijała co 10 min node'a i stawiała nowego bo do 10 min było za free i to ponoć przechodziło mając wiele node'ów. Nie znam dokładnie szczegółów bo w sumie z trzeciej ręki to usłyszałem
@maledorak: @Cheessys: no tak, chodziło mi pingowanie w tej samej aplikacji albo z całkiem innego serwera (np. oddzielne Heroku tylko po to, żeby pingować apkę w innym Heroku xD ).

Czyli jak jest 1000h/mc darmowych, a w miesiącu ~720h, to na jedną aplikację w zupełności wystarczy. Jak będę chciał kolejną, to postawię sobie kolejne Heroku.

Tylko chyba baza danych też się do tego wlicza? Czyli apka + baza danych, to
@maledorak: @Cheessys: a jednak baza jest darmowa, ale do 10k rekordów.

Ale co innego mnie zastanawia:
https://railsautoscale.com/heroku-free-dynos

Most production apps need at least a web process and a background worker process for things like sending email and processing payments. That’s two dynos running for 744 hours per month, which exceeds your 1,000 hour allotment.


Ale przecież mogę mieć normalną aplikację w Springu w której mam web/front i backend. Czemu miałbym
tak, potrzebne 2 instancje


@maledorak: potrzebne dwie instancje do bazy? A nie że baza nie zużywa tych dyno-hours? Więc na jedną aplikację to spokojnie 1000h wystarczy.

Ale aby zrobic 1k godzin musisz podpiac karte kredytowa pod konto w heroku.


@maledorak: tak. Ale chyba Revolut bez problemu przechodzi? Robię kartę, rejestruję, usuwam kartę.