Wpis z mikrobloga

Cold Night and Good Luck! ( _)

#mapy #pogoda #poznan

Jeszcze niedawno wklejałem sytuację, gdy w Polsce było kilka stopni a na północy Rosji 30. Oto interesujący piwot. Taka sytuacja pogodowa prognozowana jest na środę 12.06 w Europie.

Czasami jeden obraz jest wart więcej niż setki słów i analiz. Zwrotnikowe powietrze dotrze nad Europę środkową w kulminacji podchodzącej pod 36/37 stopni. Podobny jęzor gorącego powietrza zaatakuje Arktykę od strony Syberii. Tymczasem w 2/3 Półwyspu Iberyjskiego w tym samym czasie niekoniecznie ciepło. Wręcz chłodno jak na czerwiec. Podobnie szału nie ma w Turcji. Sytuacja "unormuje się" w okolicach weekendu.

Gorące Południe co raz częściej nie będzie prawidłowym określeniem. A na pewno nie będzie pewnikiem, gwarantem słońca i gorąca. Im mocniej rozregulujemy naturalny termostat jakim jest Arktyka, Prąd Strumieniowy i inne stałe zjawiska, związane z Półkulą Północną, tym częściej nasze urlopy wakacyjne i podróże "by się wygrzać" niekoniecznie będą urlopami wymarzonymi. Chyba, że będziemy chcieli wybrać się na Rodos, by... się schłodzić. Czasami będzie jednak tak, że w Polsce będzie gorące trzydzieści kilka stopni i lampa. Idealny czas na wypad nad wodę, góry czy w Mazury a w kurorcie nad Morzem Śródziemnym np. rześkie 18-20 stopni albo kilka dni deszczów.

Narzędzie: windy.com

Więcej ciekawostek z zakresu #geografia rozważań nad #mapy i krajobrazem w moim streamie -> #motyliglobus (jest też mirkolista)
największych fanów geografii i map zapraszam na mój fanpage: https://www.facebook.com/motyliglobus/
Pannoramix - Cold Night and Good Luck! ( ಠ_ಠ)

#mapy #pogoda #poznan 

Jeszcze ni...

źródło: comment_bn1xJDIgU2ELZtJCSrJePCDakL0YlTxC.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Pannoramix: Przejrzałem tak na szybko mapkę z Windy i wychodzi na to, że oprócz pojedynczych miejsc, to Poznań i okolice będą najcieplejszym miejscem w Europie ( _)
  • Odpowiedz