Wpis z mikrobloga

  • 1
W piątek odbierałem mój pierwszy rower szosowy. Wczoraj pierwsza jazda, pykło mi nie całe 85km. I teraz mam parę pytań dla bardziej doświadczonych mirków.

1. Po 30km zacząłem odczuwać ból/dyskomfort w łokciach, czy to normalne na początku ze względu na inną pozycję niż na MTB czy jednak mam zacząć kombinować coś z mostkiem/siodełkiem?

2. Mam z przodu 50/34, na podjazdach zanim się poprzerzucam przód plus tył (sama zmiana przodu powoduje zbyt wysoką kadencję) gość z tyłu peletonu mi wjeżdża praktycznie w dupsko. Mam przerzucać obydwoma przerzutkami na raz? Jak sobie z tym poradzić?

3. Miałem po 60km drętwienie w palcach u stóp. Przestawiłem bloki w butach tak aby znajdowały się mniej więcej na linii podparcia stopy (tak doradzał szajbajk) dzisiaj jadę znowu, jeśli drętwienie nadal będzie występować to co mogę zmienić? Czy to wina siodełka czy spd?

#szosa #rower #mtb
Abiz - W piątek odbierałem mój pierwszy rower szosowy. Wczoraj pierwsza jazda, pykło ...

źródło: comment_AMIDTQsbkGesvhIlFYj3Ox0YojLWktiX.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3. Miałem po 60km drętwienie w palcach u stóp. Przestawiłem bloki w butach tak aby znajdowały się mniej więcej na linii podparcia stopy (tak doradzał szajbajk) dzisiaj jadę znowu, jeśli drętwienie nadal będzie występować to co mogę zmienić? Czy to wina siodełka czy spd?


@Abiz: Ja przy drętwieniu podniosłem trochę siodełko i póki co problem ustąpił. Inna pozycja nogi itp
  • Odpowiedz
3. Miałem po 60km drętwienie w palcach u stóp. Przestawiłem bloki w butach tak aby znajdowały się mniej więcej na linii podparcia stopy (tak doradzał szajbajk) dzisiaj jadę znowu, jeśli drętwienie nadal będzie występować to co mogę zmienić? Czy to wina siodełka czy spd?


@Abiz: Jak ustawione siodło?
  • Odpowiedz
2. Mam z przodu 50/34, na podjazdach zanim się poprzerzucam przód plus tył (sama zmiana przodu powoduje zbyt wysoką kadencję) gość z tyłu peletonu mi wjeżdża praktycznie w dupsko. Mam przerzucać obydwoma przerzutkami na raz? Jak sobie z tym poradzić?


@Abiz: Mieć mocniejszą łydę niż gość z tyłu i nie zrzucać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na serio - jazda w peletonie jest o tyle specyficzna
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Aiden7 ustawiłem tak aby w najdalszej pozycji pedała od siodełka moje kolano było delikatnie ugięte, ale mam jeszcze mały zapas.
  • Odpowiedz
@Abiz: Co do łokci to osobiście takich problemów nie miałem, ale za to nadgarstki potrzebowały zwykle się przestawić na inne chwyty. Przyznam szczerze, że problem się rozwiązał chyba jak zacząłem uprawiać wspinaczkę, ale ciężko to powiedzieć czy to kwestia rozłożenia różnych aktywności czy wzmocnienia mięśni.
  • Odpowiedz
@Abiz: co do lokci to pamietaj zeby nie trzymac ich zablokowanych 'na sztywno', powinny byc lekko zgiete.

a co do stop to przesun bloki jak najbardziej do tylu. poza tym, jesli dopiero zaczynasz jazde na spd, stopa musi przyzwyczaic sie do sztywnej podeszwy (mi zajelo to chyba z 300-400 km)
  • Odpowiedz
2. Mam z przodu 50/34, na podjazdach zanim się poprzerzucam przód plus tył (sama zmiana przodu powoduje zbyt wysoką kadencję) gość z tyłu peletonu mi wjeżdża praktycznie w dupsko. Mam przerzucać obydwoma przerzutkami na raz? Jak sobie z tym poradzić?


@Abiz: Jak z przodu zrzucasz to z tyłu dwie w dół. I na odwrót. Operujesz dwiema przerzutkami naraz. Elektroniczne grupy robią to automatycznie.
  • Odpowiedz