Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#bieganie
Czy codzienne bieganie jest dobrym pomysłem? Chciałbym pracować nad dystansem w jeden dzień, a w drugi nas tempem i tak w kółko.
Nie ukrywam że głównym motywatorem jest chęć utraty wagi. Potrafię przebiec 10 km jednym ciągiem. Chyba nie wybuchną mi kolana # pdk?
  • 18
  • Odpowiedz
@MyroN95: "Codzienne bieganie chyba nie zmęczy aż tak organizmu" Piszesz takie zdanie, ale w środku pozostawiasz 'chyba' na podkreślenie swojej zupełnej nieznajomości tematu. To może już lepiej się nie wypowiadaj jak nie wiesz o czym piszesz xD
@dowidzenia: "Chyba nie wybuchną mi kolana # pdk?" - Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie". Jeżeli potrafisz przebiec ciągiem jedynie 10km to jednak postaw na regenerację. Organizm potrzebuje czasu, żeby przyzwyczaić
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyszynkowski: mądrego to i dobrze posłuchać. Dzięki Mirku!
przez bieganie się nie chudnie
A to nie jest tak że biegając spala się sporo kalorii, co pogłębia deficyt kaloryczny i się chudnie? Jakoś te 9 kg w miesiąc musiałem schudnąć xD
  • Odpowiedz
@dowidzenia: problemem jest to, że ludzie jak zaczynają biegać, to i więcej podjadają. bieganie jest bardzo efektywne, jeśli chodzi o zwiększanie zapotrzebowania kalorycznego, ale 9 kg to i tak trochę za dużo. co prawda, nie znam twojej wagi, ale zaleca się zrzucanie ok. kilograma na tydzień.
  • Odpowiedz
@dowidzenia:
"A to nie jest tak że biegając spala się sporo kalorii, co pogłębia deficyt kaloryczny i się chudnie? Jakoś te 9 kg w miesiąc musiałem schudnąć xD"
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nie chudniesz od biegania, chudniesz od deficytu kalorycznego, który osiągasz przez bieganie.

Bieganie wcale nie spala dużo kalorii - przeciętny amator spala tyle kcal ile waży na kilometr biegu (to jest dość dobre przybliżenie), tj. ja ważąc 80kg
  • Odpowiedz
@Wyszynkowski: nie mam źródeł, ale w wielu artykułach coś takiego podają, nie jestem dietetykiem, kilka razy redukowałem i powyżej kilograma nie schodziłem, by uniknąć popalenia mięśni.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dowidzenia: 1500 i codzienne treningi to strasznie zły pomysł. Przeciążysz organizm. Nie dość, że za mało czasu na regenerację, to jeszcze za mało materiału dostarczasz. Na krótką metę waga będzie fajnie spadać, ale do czasu.
  • Odpowiedz
@timeless: Przyjmowana wartość deficytu powinna być względna w stosunku do masy ciała, nie zaś bezwzględna. Bo czym innym będzie schudnięcie 1kg/tyg dla osoby ważącej 50kg a czym innym dla takiej ważącej 200kg. Dlatego też podaje się deficyt względem masy ciała.
"1500 to zdecydowanie za mało," - otóż niekoniecznie. Osoby z dużą ilością tłuszczu mogą sobie w początkowej fazie redukcji pozwolić na duży deficyt, ponieważ mają z czego czerpać energię.
https://www.youtube.com/watch?v=h7MD3YqSIl4
  • Odpowiedz