Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy potrzebuje fachowej rady.

Mam starą ramę rowerową, w przeszłości jej orginalny lakier był zmatowiony i pomalowany autorenolakiem.

Teraz chciałem tą ramę wypiaskować, pomalowalem ja preparatem do usuwania powłok lakierniczych i autorenolak się ładnie zdarł, ale ten orginalny lakier ani drgnie :(

Piaskarkę mam taką tanią Yato, ale wczoraj piaskowalem też ramę od składaka Wigry i ten lakier schodził przepięknie.

No i tu moje pytanie, znacie jakiś bardzo dobry preparat do usuwania powłok lakierniczych ?

#lakiernictwo #kiciochpyta #renowacja #piaskowanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Kombinat: Zanim zaczniesz sie #!$%@? z tymi preparatami wez sprawdz jak bedzie piaskarka sciagac farbe. Kiedys piaskowalem maskownice z kuchenki gazowej to farba odchodzila na sam widok piaskarki xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@5684379: no przecież napisałem, że ta oryginalna farba tak się trzyma, że piasek jej nie rusza :( tzn schodzi ale strasznie #!$%@? :(

Rower to zzr goplana, lata jakieś pięćdziesiąte, sześćdziesiąte. A w Wigry z 78 roku to tak jak piszesz samo zlazło jak tylko dysze przyłożyłem :P
  • Odpowiedz
@Kombinat: No i jeszcze my wytrawiamy rzeczy z farby proszkowej chlorkiem metylenu, tez mozesz sprobowac. Zalac ta rame, za 20min troche przemieszac i zobaczyc czy schodzi ale to tez rob na powietrzu najlepiej w masce bo nie za zdrowe to.
  • Odpowiedz