Wpis z mikrobloga

@xandra: Chyba średnio wychodzi 999 skoro pamięć kosztuje 450USD a procesor 320USD, Radeon Vega też najtaniej koło 300USD... Do tego SSD, obudowa, płyta i zasilacz.

Pomijając, że Ryzen nie obsługuje pamięci ECC, więc i tak musisz mieć Xeona. Coś się nie spina... ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wy nadal prownujecie jednostki do profesjonalnej pracy w obrobce grafiki, filmow itd do skladaka do grania w gry?


@empee: Do filmów się ten Radeon Pro 580x kiepsko nadaje w porównaniu z kartami RTX które są dużo lepiej zoptymalizowane do dekodowania. Przy zaledwie 32GB RAMu jedyną zaletą Xeona jest obsługa pamięć ECC która to przy modelowaniu, obróbce video itp. jest mało znacząca - dużo ważniejsza jest przy większych projektach których nikt nie
@ampap: A po cholerę ci pamięć ECC w konfiguracji z 32GB RAMu? Z taką grafiką i procesorem do modelowania nie potrzebna, edycji wide też nie, skomplikowanych symulacji na tym nie zrobisz.
@veneficuss: Masz przeciętnego użytkownka japka. Jak cię nie obchodzi moje zdanie to po co pisałeś aż 3 komentarze i powiadomienia mi zaśmiecasz, hę?
https://www.cultofmac.com/207639/meet-the-bride-of-macenstein-ms-mac-2012-the-average-mac-user-image/

@yggdrasil: Powyżej dałam wyliczenie w złotówkach ¯\_(ツ)_/¯

@ampap: Powiedz mi, co tego Maka czyni kompem dla profesjonalistów? Certyfikat ISV dla stacji roboczych? Gwarancja next bussines day czyli naprawa na drugi dzień, bądź na miejscu u klienta. Zapomnij. Idźmy dalej, jakieś custowe chłodzenie? Dyski w RAID?
Pobierz
źródło: comment_sQvQWcxq7gggQLMBsuexRYLpHLeVI0Mh.jpg
@xandra: przecież nikt bazowej wersji nie będzie kupował, bo taniej i lepiej jest kupić iMaca.
Mac Pro zaczyna się opłacać dopiero w najwyższych konfiguracjach, gdzie udział R&D rozmywa się w cenie całości.
Porównaj sobie PCta z 1,5TB RAMu, xeon 3275m 28c, 4x Radeon Pro Vega II Duo z 56teraflops 128GB VRAM.

A co do monitora, to $5k to dobra cena za 6K, kolor 10bit, fabryczną kalibrację, proofing modes i 1000nitów (1600
@Greg36: wiesz, na papierze to Dell czy Benq też niby robią super monitory, ale jak przychodzi do testów to nie mają za bardzo startu do Eizo/NEC. Ten MSI wygląda ciekawie, ale zobaczymy co z tego zostanie, jak go porządnie przetrzepią. Zwłaszcza jednolitość kolorów i podświetlenia przy takiej powierzchni.
@maintomaszzz: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Xeon-X5690-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/m16752vs3958 ¯\_(ツ)_/¯

@Greg36: No wiesz, jak szaleć to szaleć ;)

@apee: Co do monitora to wiemy że wyświetla DCI-P3 jakoś więcej info nie znalazłam, nie wiadomo jak z resztą. Co do kompa, im wyżej tym bardziej absurdalne ceny, poza tym pewnie też ma blokowanie oprogramowania przy nieautoryzowanej wymianie części, co czyni go jeszcze bardziej absurdalnym zakupem.

@FrasierCrane: xDDD
AMD


@maintomaszzz: Kolejny...

Zalety Xeona nad "normalnymi" procesorami:

Pozwala na dużo większą ilość pamięci - przy 32GB nie ma to znaczenia.

Zwykle więcej linii PCI - tu mamy tylko jedną kartę graficzną więc to kompletnie bez znaczenia.

Obsługuje pamięć ECC - która przy edycji wideo, modelowaniu nie ma większego sensu. Wielkich symulacji SI też się nie zrobi przy tej konfiguracji i nie będzie też robił jako serwer.

To powiedz czemu uważasz
Powyżej dałam wyliczenie w złotówkach ¯_(ツ)_/¯


@xandra: Ale nadal liczysz inny sprzęt. Przede wszystkim bierzesz zwykłe pamięci zamiast ECC. Weź ECC to od razu będziesz musiała wziąć procesor, który to obsługuje, czyli xeon. 8 rdzeniowy kosztuje 1200 USD, do tego pamięć 450 USD, płyta głównia około 400USD, grafika 300USD, dysk SSD 50USD, razem daje 2400USD plus pewnie z 300USD na chłodzenie, obudowę i zasilacz. Wychodzi 2700USD za składaka, gdzie każda część
@yggdrasil: Dałam przykład takiego sprzętu, ponieważ Apple kieruje swoją ofertę do edytorów wideo. Procesor przy 32 GB nie ma znaczenia, podobnie jak pamięci ECC, co zresztą napisał już @Greg36: Poza tym wsparcie Apple w porównaniu do takiego Della jest po prostu śmieszne, i jeszcze ten rok gwarancji. xDDD

MacOS nawet na Makach źle działa o czy się przekonałam empirycznie... https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=macos-mojave-linux#=1
@ampap: Ahaha, uważaj żebyś nie popuścił xDDD Dałam linka do profesjonalnej stacji. Pomijając chamstwo i prostactwo, które przez was fanów przemawia to guzik wiesz w temacie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

https://www.kuzniewski.pl/p50952,fujitsu-celsius-r970-r9700w38b5pl-2x-intel-xeon-silver-4110-128-gb-ecc-1512-gb-nvidia-quadro-p4000-dvd-rw-windows-10-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

@yggdrasil: Będzie? Ciekawe ile by kosztował taki Mac xDDD