Wpis z mikrobloga

Eksperyment z przeniesieniem 3 Uli z pasieki do lasu w kompletną dzicz dość udany, miodu z tych 3 uli nie ma jakoś dużo ale jestem bardzo zadowolony, pszczoły rasy Krainka Celle przyniosły ok 45L miodu. Smak jest niesamowity czuć mocno owoce ponieważ jest w okolicy bardzo dużo drzew owocowych i leśnych łąk. Pszczoły mam od 6 lat ale tak dobrego miodu nie miałem. Teraz czas na główną pasieke, czekam aż przekwitnie akacja i wirowanie z pozostalych 15 uli. Wśród plusujących wylosuje (08.06.19 o godz. 20 ) osobę która będzie mogła skosztować tego leśnego cudu #pszczelarstwo #rozdajo
piotr-antyn - Eksperyment z przeniesieniem 3 Uli z pasieki do lasu w kompletną dzicz ...

źródło: comment_IasnHkKtLsWjTlBLq4010KAuFKXFEUV0.jpg

Pobierz
  • 88
@Kolsky: według mnie nie ma czegoś takiego jak zły miód, jak jest dojrzały i prosto z ula bez żadnych machlojek to różni się tylko trochę właściwościami zdrowotnymi. Jedni cenią spadziowy za dużą ilość witamin i minerałów, rzepakowy jest dobry na wątrobę i serce, ale za to szybko krystalizuje i wiele osób mylnie uważa że jest to oszukany miód z cukrem. No i jak pobieram miód to nie zabieram im wszystkiego, w