Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iksdeeeee: nie słuchaj ludzi, którzy nie mają prawka. Takich rond jest dość dużo i jest to podstawowy typ ronda. Na normalnym rondzie pierwszeństwo wyznacza się jak na zwykłym skrzyzowaniu- regułą prawej ręki. W Polsce najczęściej występują skrzyżowania ze znakiem "ustąp pierwszeństwa", niemniej warto zwracać uwagę na to czy ten znak się znajduje, bo się potem można nieźle zdziwić. ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Notabene: jest taka zasada, że jak ktoś jest impotentem umysłowym to się z nim nie dyskutuje. Dlatego też nie odpowiedziałem Ci, tylko OPowi.
Niemniej jeśli na tym piździszewie, gdzie mieszkasz są tylko takie ronda to trudno. Życie.
Anyway 2/10, bo odpisałem. Cykl ma czarno ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@Falquan: @Notabene: @One_Stone: mówiąc precyzyjnie:
1. Jeśli się spotkasz z samym C-12, to się stosujesz do reguły prawej ręki, ale
2. Takie rondo ma prawo istnieć tylko na drodze niepublicznej.
3. Powyższy zapis może jeszcze pozostawiać wątpliwości, ale nie pozostawia ich rozdział o wyznaczaniu pierwszeństwa, który wprost zakazuje innej organizacji ruchu przy zastosowaniu C-12.

Jeśli na drodze publicznej jest sam C-12, to należy zgłaszać skargę do zarządcy drogi.
  • Odpowiedz
@radziol88: @One_Stone:
2 minuty szukania. Pisz skargę. Nie jestem pewien czy do WORDu, czy magistratu, ale jak tak szafujesz pewnikami, to pewnie wiesz o czym mówisz. ¯_(ツ)_/¯

Nie wiem skąd się biorą takie absurdalne interpretacje ruchu drogowego, ale od czasu jak zacząłem przeglądać ten tag, to jestem przerażony znajomością przepisów drogowych w Polsce.
PoRD jest w wielu miejscach nieścisły, przestarzały i wymaga stosowania absurdalnej ilości znaków, owszem. Ale znaki rozumie
F.....n - @radziol88: @OneStone: 
2 minuty szukania. Pisz skargę. Nie jestem pewien ...

źródło: comment_zif3yTBU1Kpl3PsDqP3vUbgCGk4d14Pr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Falquan: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach:

Na skrzyżowaniach z ruchem okrężnym wokół placu lub wyspy pierwszeństwo daje się kierującym znajdującym się na skrzyżowaniu przed kierującymi wjeżdżającymi na skrzyżowanie poprzez zastosowanie znaków A-7 i C-12 (rys. 5.2.1.3 lit. a). Skrzyżowania z rozszerzonymi wlotami i ruchem wokół wyspy
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd się biorą takie absurdalne interpretacje ruchu drogowego, ale od czasu jak zacząłem przeglądać ten tag, to jestem przerażony znajomością przepisów drogowych w Polsce.

PoRD jest w wielu miejscach nieścisły, przestarzały i wymaga stosowania absurdalnej ilości znaków, owszem. Ale znaki rozumie się dokładnie tak jak stoją.


@Falquan: Widzisz, a Ty nie zdajesz sobie sprawy jakie przepisy są dla kogo. Otóż PoRD oraz Rozporządzenie o znakach i sygnałach drogowych to
  • Odpowiedz