Wpis z mikrobloga

Kontynuacja tego wpisu:


Moduł drugi zakończony. Zostały jeszcze ze cztery przedmioty z trzeciego do zrobienia. Moje odczucia są następujące: dużo tego jest. Trzeba będzie nieźle przysiąść żeby tą teorię zdać. Jak na razie zauważam, że są 3 główne typy przedmiotów - czysta pamięciówa (prawo, metorologia, człowiek, procedury, commsy) dużo liczenia (nawigacja, perfy, planowanie i moniotorowanie) oraz techczniczne (wszystko pozostałe).

Najłatwiej idzie mi rzecz jasna pamięciówa (czy wspominałem już dziś, że studiowałem prawo?), średnio natomiast jest z technicznymi. Trzeba kiedyś te braki z fizyki na poziomie LO nadrobić. Do liczenia jeszcze nie usiadłem, bo jest tam tyle wzorów, że to chyba trzeba w ogólne na spokojnie usiąść.

Jak Bóg da to we wrześniu pierwszy bój i zamierzam w jego trakcie cyknąć Człowieka (najłatwiejszy z mojego punktu widzenia przedmiot), Meteo (jakoś tak naturalnie mi ten przedmiot wychodzi), Gen Nav (tutaj będą wzory i liczenie) no i jeszcze Instrumenty (bo tutaj też sporo ogarniam i wystarczy doszlifować).

Plan na naukę jest taki, żeby na świeży umysł i 100% skupienia brać Gen Nav i Instrumenty, na 75% możliwości, pod wieczór Meteo, a w ramach relaksu człowieka.

Całość chciałbym zamknąć w trzech sesjach. - wrzesień, listopad i grudzień. Macie jakieś patenty na optymalne ułożenie sesji do #atpl ? :) #lotnictwo
popovonkox - Kontynuacja tego wpisu:
SPOILER

Moduł drugi zakończony. Zostały jesz...

źródło: comment_NRnWCI2KzSsahECcPt3j6bWQ8C4ywtxj.jpg

Pobierz
  • 8
@popo_von_kox: Jak z angielskim w tych testach? Są tam jakieś wybitnie techniczne opisy (jak z tą maturą i opisem części w traktorze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) czy nie aż tak źle?
@popo_von_kox: Moje 3 lata temu było takie:
I
Principles of Flight
Instrumentation
VFR Communication
IFR Communication

II

Operation Procedures
Air Law
Human Performance and Limitations
General Navigation

III
Aircraft General Knowledge
Mass and Ballance
Radio Navigation

IV
Flight Planning
Meteorology
Performance

Kolejność sesji ofc. do modyfiacji, ale dość optymalne to było, pomogło dać wysoką średnią na koniec i daje margines na ewentualne poprawki.
@epll: No... jest to angielski techniczny, więc trochę różnych słówek z tym związanych jest, aczkolwiek nie jest to jakaś przytłaczająca ilość. Raczej nie mam sytuacji w których wiem jak coś działa ale nie wiem jak to jest po angielsku. W końcu w tym języku też się uczysz, więc nawet wzrokowo kojarzysz. :)
@Wernher_von_Braun: Tak właśnie się zastanawiam nad czymś podobnym. 3 albo 4 sesje. Trzeba wziąć pod uwagę to, że w styczniu zmienia się baza, więc może lepiej to co jest problematyczne - (ostatnio sławne factory przy performance) walnąć pod koniec roku, a to co się nie zmienia zostawić na ewentualny styczeń. Decyzje decyzje.
@popo_von_kox: Jeśli boisz się zmiany bazy, to powinieneś moim zdaniem w pierwszej kolejności wybrać trudne przedmioty z mała ilością pytań, gdzie każde pytanie może zależeć od Twojego zdać/nie zdać. Np. Performance czy M&B (ten ostatni co prawda jest łatwy, ale ze względu na małą ilość pytań ewentualne nowe pytania mogą być twoim zdać/nie zdać). Raczej nie śpieszyłbym się np. z Meteo, gdzie pytań jest bardzo dużo na teście (zdaje się że
@Wernher_von_Braun: No właśnie. Wiadomo - nauka nauką, ale posiadanie dobrej taktyki może dać kilka procent więcej. Jak dokończę ostatni moduł BGSu to przyjdzie czas na zastanowienie się. Chyba jednak bardziej przemawiają do mnie 4 sesje, z tym że na koniec zostawiłbym sobie commsy + np. meteo, żeby mieć trochę luzu na wypadek jakby jakiś inny przedmiot nie poszedł.