Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 22/100

Pro8l3m - Pro8l3m LP

Trzeci krążek duetu Oskara i DJ Steeza będący zarazem pierwszym oficjalnym wydawnictwem. Premiera tej płyty miała miejsce w czerwcu 2016 roku. Po świetnie przyjętych poprzednich krążkach (szczególnym uznaniem cieszył się Art Brut Mixtape) Pro8l3m wbił na scenę rapową z buta uzyskując krążkiem status platynowej płyty. Charakterystyczne flow Oskara i najwyższej jakości produkcje Steeza znalazły wielkie uznanie na polskiej scenie.

Myślę że album nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. Choć wielu fanów wciąż twierdzi że Art Brut to najlepszy krążek duetu (w sumie sam chyba jestem w tej grupie) tak nie można odmówić zajebistości tej produkcji. Te wszystkie opowieści zawarte na trakach, które mają w sobie pełnię charyzmy i trochę ulicznego sznytu Oskara zasługują jak najbardziej na uznanie. Podkłady Steeza to klasa sama w sobie. Można mówić różne rzeczy ale prawda jest taka, że na bitach jakie znajdziemy na tej płycie mógł odnaleźć się chyba tylko Oskar. Dla przykładu 777moneymaker- bit niezbyt bogaty w dźwięki, powolny ale Oskar płynie na nim tak,że można się złapać za głowę. Dla wielu krążek ten stał się klasykiem wraz z premierą - czy są to opinie na wyrost? Nie wydaje mi się, bo jednak był to mega powiew świeżości na rodzimej scenie. Nie pytam nawet czy znacie - namawiam tylko przypomnijcie sobie ten krążek bo jest warto.

Moja ocena: 9,5/10

#rap #muzyka #polskirap
Pobierz tomkol - #100polskichrapowychplytchallenge 22/100

Pro8l3m - Pro8l3m LP

Trzeci k...
źródło: comment_lIAeF2AH6CPmcrczQykXHwZZntA2jUHB.jpg
  • 1