Wpis z mikrobloga

@CytrynowySorbet: np. to że zmiana ustroju Państwa bo się przegrało wybory i #!$%@? z tą Polską wschodnią, to idiotyzm. Można dać samorządom więcej praw jeżeli chcemy decentralizować wyprzedzając argument. Poza tym federacja ma sens tylko przy bardzo dużych Państwach albo w przypadku uwarunkowań kulturowych (np. Niemcy). W naszym przypadku zalet dużo nie ma, a wad cała kupa.
@MKULTRA: czy ja wiem. Ale jakby tak kazdy mial swoj urzad skarbowy to konkurencja by powstala( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast kulturowo faktycznie nic z tego nie bedzie. Nam sie polaczkom ruszac dupy nie chce
@CytrynowySorbet: O rozbiciu dzielnicowym i jego skutkach słyszałeś? Polska jest od zawsze państwem unitarnym, nie ma u nas ani tradycji federalistycznych, ani różnych narodowości czy wyznań, a obszar nie jest za duży. To skrajnie niebezpieczny pomysł i skończy się bardzo źle. Ktoś tu się za dużo na Niemców zapatrzył, ale to zupełnie inny kraj i kultura. Bawarczycy do dziś nie bardzo chcą mieć z Prusakami coś wspólnego. Chcesz u nas coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
O rozbiciu dzielnicowym i jego skutkach słyszałeś?

@mojefikcyjnekonto: porównywanie czasów obecnych do XII-XIV wieku? Poważnie?

To skrajnie niebezpieczny pomysł i skończy się bardzo źle.

@mojefikcyjnekonto: dlaczego konkretnie?

Chcesz u nas coś takiego, bo nieudaczna opozycja nie umie wygrać wyborów?

@mojefikcyjnekonto: nigdzie nie napisałem że tego chcę, a jedynie zapytałem co w tym złego, bo nie wiem, czytaj uważnie.
@CytrynowySorbet: co w tym złego?

To, że pozwala nas rozgrywać obcym krajom i ich wywiadom na zasadzie 'dziel i rządz'. W taki sposób imperia kolonialne rozgrywały zacofane ludy w Afryce. Robisz podział na hutu i tutsi i mimo że to Ci sami ludzie to już możesz ich rozgrywać przeciw sobie jak byś chciał na różne sposoby.

Każdy zbyt daleko idący pomysł tego typu to zdrada.
Polska jest od zawsze państwem unitarnym


@mojefikcyjnekonto: Jeżeli olejemy okres Rzeczpospolitej Obojga Narodów to tak, autonomie Śląska w II RP i liczymy historię jedynie od 1945 to tak, jestesmy "od zawsze" unitarni.

Czy to prawda, że KE wyskoczyła z postulatem federalizacji Polski?


@MKULTRA: Nie. Zaproponowali jedynie zwiększenie uprawnień województw.
@hehenuanek @CytrynowySorbet : No i teraz gdzie są te nasze federacyjne tereny? Zostały zabrane i nie chcą o nas nawet słyszeć. Specjalny status Śląska też był dla Niemców jednym z pretekstów do wywołania wojny. Nic nie jest dane na zawsze, pokój też, więc tendencje separatystyczne trzeba dusić w zarodku, bo nigdy nie wiadomo, kto i kiedy je wykorzysta.