Wpis z mikrobloga

Siema Mircy, mam ja rydwan jakim jest Chevrolet Nubira z 2005r 1.8 w gazie (niecałe 200k przebiegu). Autko jeździ całkiem ok, silnik pracuje w sumie równo itp ale mam problem z tym, że bierze mi dużo oleju. Zastanawiam się czy nie dolać oleju i dodać przy okazji do niego jakiegoś ceramizera. Myślałem o ceramizerze marki Ceramizer (xD) albo Liqui Molly. Warto to lać? Wierzyć opiniom w necie i testom z YouTube? Rzeczywiście może to zmniejszyć branie oleju, wyrównać pracę silnika i poprawić ciśnienie na cylindrach?
#motoryzacja #ceramizer
  • 20
  • Odpowiedz
@Mir0: W starej Astrze G 1.6 16v pomogła mi wymiana oleju na GM 10W40 i skrócenie przebiegów pomiędzy wymianami do 10k, silnik dzięki temu przestał brać olej. Na Mobilu 10W40 brał około litr na jedną wymianę, którą wtedy robiłem co 15k. W J 1.6 115km stosuję od samego początku Motula Specific 5W30 i póki co nie wziął ani kropli.
  • Odpowiedz
@Sm3rf1k: Po prostu jestem ciekaw czy warto próbować. Niektórzy piszą, że niby to pomaga. Autem długo nie zamierzam już jeździć, a jednak chciałbym żebym nie musiał lać co chwilę oleju. A no i słyszałem, że jeśli nie pomoże to raczej nie zaszkodzi dlatego myślę, że mógłbym zrobić mały test ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli już to jak myślisz co lepiej spróbwać? Ceramizer czy Liqui Moly?
  • Odpowiedz
@Mir0: ja stosuję Ceratec od Liqui i jest spoko - ale to nie jest preparat który zwiększy kompresję/zmniejszy przedmuchy, tylko niweluje tarcie i tworzy warstwę ochronną, żeby takie przedmuchy nie powstały.
Zainteresuj się odpowietrzeniem silnika (odmą), sprawdź kompresję (możesz zrobić próbę olejową - powie ci czy to pierścionki) żeby poznać ogólny stan. Możesz lać jakiegoś motodoktora, to taki lepik, ale ogólnie nie polecam. Za to możesz próbować przejść na Valvoline
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Nie no motodoktora wolałbym nie lać xD Sama marki oleju może dać to, że mniej go będzie brał? Jeśli aktualnie zalałem GM 10W40 to pomimo tych samych parametrów Valvoline będzie lepszy? A no i najważniejsze, mogę go wymieszać z tym starym olejem? Oleju już mam mało i się zastanawiam czy mam jechać do mechanika na wymianę (razem z filtrem) czy sama dolewka będzie ok?
  • Odpowiedz
@Mir0: zmiana oleju dużo nie da - może jakieś minimalne rezultaty, raczej lałbym do zmiany to samo co jest, ale jak dolejesz innego oleju to nic się nie stanie. Ale ja bym w miarę możliwości nie mieszał ich ;). Generalnie olej i tak będzie palić, więc czekaj do zmiany i wtedy ewentualnie możesz wybrać Valvo - ale licz że to jeżeli coś zmieni, to o parę procent, nie więcej. Ot,
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Dzięki wielkie Mireczku za odpowiedź. Nie wiem czy u mnie warto cokolwiek robić z tym silnikiem bo nie wiem czy nie byłaby to zbyt droga zabawa względem wartości auta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
U mnie jakoś nie widać, żeby kopcił bardzo czy coś, a liczyłem, że może coś pomoże ten znienawidzony przez wszystkich specyfik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba po prostu
  • Odpowiedz
@bthzz: Tak jak jest napisane na początku wpisu jest to gaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A oleju bierze duuużo. Ciężko mi powiedzieć ile ale z niecały 1L/1000Km ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pewnie mniej weźmie, ale nieraz lubię nim depnąć. Niestety tak to jest jak człowiek szuka pilnie auta żeby mieć na dojazdy robota - uczelnia i jazda na mniejsze dystanse i się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mir0: to nie jest jakoś strasznie dużo jak na ten model z lpg. Ciężko będzie coś polepszyć, ale śmiało możesz zmienić olej na mineralny 15w40, powinno pomóc w jakimś stopniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bthzz: właściwie pierwsze o czym powinieneś pomyśleć to 15w40 a ceramizery na razie odpuść. Jak potrzebujesz auta na rok to mineralny już mu nie zaszkodzi
  • Odpowiedz
@bthzz: Ale chyba nie bardzo mogę dolać do tego co aktualnie mam mineralnego? Aktualny stan to już jest poniżej minimum i dlatego zastanawiam się co robić... Mogę dolać mineralnego czy lepiej od razu pojechać do mechanika i zmienić od razu filtr i olej na mineralny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mir0: teoretycznie nie powinno się mieszać ale nic się nie stanie jak zmieszasz. Chociaż jak byś zmienił, to przynajmniej byłoby wiadomo czy to coś dało. Bańka lotosa będzie kosztować niewiele więcej niż ceramizer także warto zaryzykowac;)
  • Odpowiedz
@Mir0: czy opłaca się inwestować, to zależy w jakim stanie jest reszta auta. Jak rokuje na bezproblemowe użytkowanie przez jakiś czas i chcesz go używać dłużej niż parę miesięcy, to warto raczej dorzucić, szczególnie jeśli okazałoby się że to kwestia uszczelniaczy, etc. Możesz sobie założyć oil catch tank, takie zbiorniczek co Ci wyłapuje olej z odpowietrzenia, potem go możesz dolać jak wyrzyga :D. Ew, w budżetowej wersji spuścić odmę do
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: To znaczy auto ogólnie nie jest w złym stanie. Kupiłem go i się nadziałem bo właśnie było kilka mankamentów (szpachli i pianki w progach też xD). Trochę go podreperowałem bo części do niego są tanie jak barszcz, a ja sam mam mechanika który ode mnie baaaaaardzo mało bierze, a dobrze robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ostatnim czasie zrobiłem w nim progi+nadkola tył. Do tego
  • Odpowiedz