Wpis z mikrobloga

W sumie puszczanie całego ruchu przez vpn ma jakiś sens bo jego dostawca nie ma twoich danych osobowych w przeciwieństwie do ISP. Bez vpna, isp widzi cały ruch, wiadomo że wyda wszystkie dane jeśli poproszą o nie bagiety. W przypadku vpn, dostawca zna chyba tylko mój prawdziwy adres IP, a isp widzi server VPN z jakim się łącze. Trudniej też chyba powiązać wtedy ze sobą całą aktywność w sieci. Jeśli dostawca VPN wydałby wszystkie logi policji to w jaki sposób udowodnią że to ta osoba korzystała z tego konta i zrobiła coś złego, jeśli adresy IP są zmienne i przez vpn i u ISP? Podobno też lepiej puszczać swój ruch przez tor a później przez vpn bo wtedy dostawca vpn widzi tylko że jest się anonimowym użytkownikiem tora, ale znowu większość poradników o używaniu tora mówi że lepiej nie łączyć się z nim bez vpn? Sorki jeśli za dużo rzeczy pogmatwałem, zadaję te pytania właśnie żeby sobie tą wiedzę ułożyć jakoś.
#security #bezpieczenstwo #tor #prywatnosc #vpn #anonimowosc
  • 13
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: cmon. to izi.

1. Jeśli twój ruch idzie przez vpn to gdzieś wychodzi. Czyli logi wydaje serwerownia wktórej dany serwer vpnowy stoi.
2. Udowodnić ze dana osoba. Starczy że udowodni się że korzystałeś z tego agregatora danych, na tej podstawie przyjadą zapukać i zabrać Ci kompa. Mając kompa ustalą co robiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Tor jest fajny, ale do czasu, aż sobie nie uświadomisz,
  • Odpowiedz
Udowodnić ze dana osoba. Starczy że udowodni się że korzystałeś z tego agregatora danych, na tej podstawie przyjadą zapukać i zabrać Ci kompa. Mając kompa ustalą co robiłeś


@BSidesWarsaw: Wiem że mając kompa udowodnią wszystko, ale jeszcze dyski można zaszyfrować. Chodziło mi bardziej czy tak jakby bez udziału mojego sprzętu z danymi które są poza moją kontrolą mogą coś wtedy ugrać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: zależy czy ci zależy na anonimowości czy prywatności. Jak na anonimowości, to zawsze vpn kupujesz przez tora używając krypto i na maila, który nie jest innym niczym powiązany. Każde połączenie z vpnem ustalasz również przez tora. Dobrze też korzystać z dwóch niezależnych dostawców vpn, ale jak przeglądasz onionke i raz na jakiś czas znajdziesz sqli na pl stronie to niewarto.
  • Odpowiedz
@77LatBedeNiedojrzaly:
@423frewq4f23:
otóż to. Warto dodać, ze używając tylko jednego vpna bardzo łatwo po logach można dojść do tego kto łączył się z końcowym serwerem, nieistotne ze zapłacimy za vpn w btc. Isp daje twój log, w logu tylko vpn i konkretne godziny i ilości danych przesyłane między tobą a vpn, prosimy o logi usługodawcę vpna i prostym skryptem łączymy konkretne godziny i transfery, w ten sposób mamy już pełny
  • Odpowiedz
Jeśli chcemy robić coś co chcemy ukryć to głupota jest puszczać cały ruch przez vpna, warto postawić wirtualke i tylko ten brzydki ruch tam robić, a reszta grzeczna jutubek, facebook, Netflix itp. Bardzo łatwo to wszystko podpinać korzystając z qubeos, gdzie wirtualki łączysz między sobą kolejnymi połączeniami sieciowymi, pierwszy vpn to jakiś ogólnie-używany, nird czy coś popularnego, puścić dodatkowo na tym netflixa, a cześć brzydkiego ruchu słać dalej w świat, po kilku
  • Odpowiedz