Wpis z mikrobloga

Dejcie mi jakieś fajne ćwiczenia na gitarę, bo ja już nie wiem. Od kilku miesięcy katuję skale modalne, arpeggio, pentatonikę, ćwiczenia na prawą rękę, ćwiczenia na koordynację, na wzmocnienie palców, legato, trochę sweepa i jeszcze pare innych, ale no nie widzę za dużego postępu.

#gitaraelektryczna
  • 10
@kubagg: Już trochę gram, co prawda miałem przerwę kilkuletnią, a przed tą przerwą to głównie uczyłem się piosenek. Wróciłem do gry niecały rok temu i postanowiłem, że więcej ćwiczeń a mniej coverowania.
@Ziemniory: powiem ci ze ja cwicze rozne techniki wlasnie na coverach i uwazam ze to najlepsza droga do sukcesu. Suche schematy z czasem staja sie nudne i latwo odstawic granie a tak laczysz przyjemne z pozytecznym.
@kubagg: Rozumiem o co Ci chodzi. Będę musiał jakoś to wszystko ogarnąć żeby było pół na pół, bo z jednej strony ćwiczenia, które robię są mi potrzebne(skale i wzmacniające rzeczy), a z drugiej to co napisałeś. Moim celem jest sprawna gra i komponowanie, ponieważ chciałbym dogrywać ciekawe partie, do tego co klikam w dawie na kompie.
Dzięki.
@Ziemniory Ale masz problemy z techniką czy z graniem utworów. Jeśli to pierwsze to włączyłbym 9 standardów parkera z realbook Aebersolda. Przede wszystkim Donna Lee. I jeśli chcesz dobrze znać skale i arpeggia, musisz je używać w praktyce. Granie skal nie nauczy Cię grania muzyki. Takie suche ćwiczenia techniczne po skalach do metronomu raczej nie powinny Ci zajmować więcej niż 1h, bo to bez sensu IMO. Najlepiej ułóż sobie jakiś urozmaicony set
@konsonanspoznawczy: Jeżeli chodzi o gatunek to ciężko to trafnie określić, ponieważ interesują mnie różne rzeczy, ale w uproszczeniu można powiedzieć, że muzyka elektroniczna z metalowo-rockowym brzmieniem. Improwizacja? Jak najbardziej. :)