Wpis z mikrobloga

No nie gadajcie że takie ryzeny jak 3800x nie będą pykały z rtxami 2070 i wzwyż. Ja tu czekam pół roku na premierę i takie info na twarz XD

Czyli ten kto ma zamiar kupić lepszego ryzena z serii 3 mimowolnie jest ograniczany i nie może kupić lepszej grafiki?
#amd #komputery
  • 34
@Gusmag: to jest jakiś debil xd dawno takich kretynizmów nie czytałem jak kupujesz teraz to 2600 i dołóż do karty albo dobrej płyty 470 po premierze wymieniasz na nowego ryzena który zapowiada się super ale poczekamy zobaczymy.. lub jak ci się nie śpieszy to poczekaj na premierę razem ze mną będzie raźniej :D
@Jurigag: juz nawet nie chodzi o te #!$%@? za przeproszemiem gry które są jedynym argumentem fanboyów intela... jak widzę ze piszą że intel jest o 30% wydajniejszy od ryzena to mnie #!$%@? strzela w grach w full hd przy najmocniejszej karcie różnica to jakieś 10 fps .... w całkowitej ilości grubo ponad 100 czyli i tak 40 więcej niż potrzeba a weź uruchom jakiś program to intel dostaje po tyłku po
@tobexor: polecam przejrzeć test procesorów na purepc. Mocne i7 (9700k) jest o 30-40% wydajniejszy od najmocniejszego obecnie ryzena. Nie wiemy jaką wydajnośc będzie mieć nowy ryzen i czy odrobi te 30+%.

@Gusmag: jeśli chcesz wziąć rtx 2080 albo 2080ti to tylko mocny intel na ten moment.
@kontowykop: oczywiście mam na myśli tylko i wyłącznie czystą wydajność w grach przy połączeniu procesora z mocną kartą rtx 2080/2080ti. Jak ktoś bierze karte z średniej półki to ryzen spokojnie powinien sytknąć.
@Jurigag: nie dotyczy

Częściowy wyjątek: 8. i 9. generacja

Pewien wyjątek stanowią czipy 8. i 9. generacji, które – pomimo teoretycznej obecności luki – rzekomo są już fabrycznie załatane programowo. Pozostałym Intel zaleca wyłączenie techniki Hyper-Threading. Oczywiście jeśli komputer wykorzystywany jest na produkcji, do zadań wymagających maksymalnego bezpieczeństwa. Szczerze powiedziawszy, dla typowego użytkownika domowego błąd nie powinien mieć krytycznego znaczenia. (A trzeba jeszcze pamiętać, że implementacja łatki wiąże się z
@Jurigag: na zagranicznych serwisach też piszą, że 8. i 9. generacja jest bezpieczna. Poza tym jak dalej jest napisane luka i łatanie/wylaczanie hyper-threadingu dotyczy firm. Typowy uzytkownik nie musi sie o nic bac ani nawet nie musi instalowac latek ktore spowalniaja wydajnosc.
@Jurigag: typowy użytkownik to taki jak ja czy ty.
Podsumowując: luki nie dotycza procesorów 8. i 9. generacji a o tych była mowa przy porownaniu z ryzenami.
Dla i7 starszych generacji nie trzeba instalowac latek jesli nie chcesz.
@kontowykop: czyli jaki? co konkretnie robiący? wystarczy być programistą i łatwo można trafić na taki syf korzystająć z jakiejś losowej paczki

zreszta z tymi 30-40% ładnie poleciałeś xD
@skyluker: pcie 4.0 jest mega przyszłościowe, zapewni nam większą przepustowość dla kart na ssd. Co do pcie 5.0 to niech wyjdzie i za te dwa lata ale i tak tego nie zobaczymy na półkach przez conajmniej 4. To że nad czymś pracuje to nie znaczy że wyjdzie za równe X czasu a nawet jeśli to przysłowiowy kowalski tego nie dostanie, będą wykorzystywane w superkomputerach itp.