Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo

Mireczki i Mirabelki, mieliście problem ze zbyt niskim poziomem hemoglobiny? Oddaję regularnie krew, mam na koncie ok. 9 litrów. Do tej pory wszystkie wyniki perfekt. Ostatnio jednak dokuczał mi bół pleców i zawroty głowy, udałem się do rodzinnego no i w badaniach wyszedł mi za niski poziom hemoglobiny + kilka innych pokrewnych od czerwonych krwinek wskazujące na anemię. Trochę szok, bo do tej pory wszystko rewelacja, 1,5 miesiąca temu w RCKiK hemoglobina 14,5 i oddałem krew normalnie jak zawsze.
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateo_olsztyn: dwa razy dostałem bana za niski poziom. U mnie zawsze wykluczenie w marcu( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatnio suplementuje tydzień przed donacja i wyniki powyżej 15
@Peran7: O, to może u mnie też jednorazowy spadek, zobaczymy, pewnie badanie trzeba będzie powtórzyć albo jeszcze dorobić na żelazo, bo z pierwiastków miałem jedynie sód i potas jako dodatkowe badania.
@Micen: Nigy nie używałem suplementów, ale też nie jestem fanem czerwonego mięsa ani podrobów. Może być, że tu tkwi problem.
@high_hopes: Też swego czasu miałem problemy z hemoglobiną-wpadały bany na 2miesiące co drugi raz. Od czasu gdy biorę Biofer folic albo zwykły biofer+osobno kwas foliowy nie ma żadnego problemu, a też nie trzeba tego łykać codziennie-wystarczy na 2-3 tyg przed oddaniem.
@electro_nick: Dwa tygodnie przed donacją powinno wystarczyć. Kapsułki z Olimpu mają najwięcej żelaza i bardzo dobrą wchłanialność, polecam każdemu kto ma takie problemy. Przez tyle lat oddawania krwi tylko dwa razy miałem za niską hemoglobinę, więc nie jest źle.