Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dorosłe osoby z zespołem downa są niebezpieczne dla otoczenia. Moja różowa jakiś tydzien temu wracała wieczorem ze sklepu - na ulicy nikogo i ciemno, ona chuchro, w pewnym momencie podszedł do niej gość z zespołem downa i się zapytał, czy może się przytulić - ona, wiedziona empatią, powiedziała, że tak. Typ ją objął i mocno przytrzymał, a potem zaczął wykonywać ruchy frykcyjne. Różowa zaczęła krzyczeć i próbowała się wyrywać, ale nie miała najmniejszych szans. W końcu szedł jakiś chłopak i spłoszył pana z zespołem. Potem czytałem, że osoby cierpiące na tę chorobę w pewnym wieku są bardzo silne (w końcu spora masa) i mają niesłychanie rozbudzony popęd seksualny. Podobno wiele rodzin nie daje sobie z nimi rady, zwłaszcza samotne matki, które sa dużo słabsze fizycznie, a niepełnosprawne pociechy je najzwyczajniej terroryzują i gwalca.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 79
MglistyEsteta: Ciążę z ZD można usuwać. Robisz badania, potwierdzasz że faktycznie ZD i możesz usunąć bez problemu. Ale... spotkałam ludzi, którzy nie wierzą w badania (nawet genetyczne z DNA dziecka) i "co Bóg dał to urodzę". I rodzą takie dzieci, a potem wszyscy mają współczuć.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

MetalowyHultaj: Nie tylko osoby z ZD stwarzają taki problem dla innych. Ogólnie przykro, że takie choroby istnieją ale też jestem różową i niestety miałam taką sytuację z jakimś innym rodzajem upośledzonej osoby. Znałam go z widzenia z podstawówki i pech chciał, że droga, którą wracałam z pracy była jego drogą szlajania się po mieście. Raz, że po pracy człowiek ma różne nastroje, dwa jest zmęczony, a trzy nie chce żeby ktoś
Dlatego ważne jest, żeby wcześnie wykrywać i usuwać takie ciążę

@mocneAnaboliczne: kto to w ogóle plusuje? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ważne to jest, aby
1. zapewnić byt takiej osobie, gdy przyjdzie na świat, a nie zostawiać rodziców samych
2. poszukiwać leków, by odwracać ten stan

Gdyby zabijano wszelkie płody z problemami, medycyna w życiu nie rozwinęłaby się. A przypominam, że gdy niektórzy lewicowcy próbują wmawiać, że życie
@FrankUnderwood: dopowiem jak wygląda sprawa badań prenatalnych w Polsce. Mianowicie, rutynowo u każdej ciężarnej kobiety wykonuje sie jedynie badanie USG, które sprawdza kilka podstawowych markerów wad genetycznych. Bardzo ważne jest, aby to badanie zostało wykonane przez specjalistę z odpowiednim certyfikatem. Taki certyfikat ma nie cała setka lekarzy w PL. Pozostali ginekolodzy nie powinni - a wręcz nie mogą wykonywać genetycznego badania prenatalnego.

Nie zdziwię Was, jeżeli powiem, że wie o tym
Wad rozwojowych płodu nie da się cofnąć

@ZaplutyKarzelReakcji: dzisiaj się nie da. Jeszcze parę lat temu operacja na płodzie też była czymś niemożliwym, tymczasem w Bytomiu i Olsztynie takie operacje przeprowadza się hurtowo.

Żyjemy w świecie w którym marnuje się ogromne ilości wiedzy, jaką posiadają chociażby rodzice wychowujący niepełnosprawne dzieci. Oczywiście nie ma dzisiaj technologii, która byłaby w stanie sensownie taką wiedzę przechwytywać. A taka wiedza może być istotna przy leczeniu
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest kontrowersyjne, ale z ludźmi chorymi na takie choroby jak zespół Downa trzeba krótko. Jak wykażesz za dużo empatii, to masz #!$%@?, nie odklei się już nigdy. Sąsiedzi moich rodziców mają takiego kilkunastoletniego chłopaka (nie ZD, ale coś podobnego), moja mama była dla niego zbyt miła i teraz nie daje jej spokoju, wchodzi do mieszkania jak do siebie, nawet do łazienki, co chwile dzwoni, łazi za nią po osiedlowych
Ciekwe czy gdyby miało Ci sie urodzic chore dziecko to byś usunał, czy zostawił. Dla rozwoju medycny.

@tomek7912: i tak się rozmawia z wykopkami. Piszesz długiego posta, by w miarę racjonalnie i szeroko przedstawić punkt widzenia, to i tak wypowiedź spłycą. ¯\_(ツ)_/¯

Wcale się nie dziwię, że takie wzięcie mają tutaj ultralewaki i ultraprawaki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają takie same fizjologiczne potrzeby jak zdrowy człowiek. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zaprowadzenir takiego delikwenta do dziwki, ale w naszym kraju to nie przejdzie.