Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@guest: ale rozumiesz bezsensowność mapki w aspekcie wyborów? Mapka sugeruje, że (domniemani) wyborcy PiSu zdają lepiej maturę. Problem w tym, że częściej jej nie mają niż wyborcy KE.
@hehenuanek: szczerze, to nawet nie wnikam o czym jest dyskusja i czego dotyczyło, po prostu zdanie, że 10 punktów różnicy przy 40% to więcej, niż 5 punktów przy 80% jest błędne.

Można powiedzieć, że różnica między 98% zdających a 99% zdających to raptem ~jedna setna, ale można też powiedzieć, że jest dwukrotna, bo dwa razy więcej osób nie zdało.
@efek:

Przecież wyborcy PiSu to głównie ludzie bez matury.


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Uwielbiam jak tacy jak ty, robią z siebie kompletnych głupków xDDDDDD

Nie umiesz zinterpretować prostego wykresu, a uważasz się za mądrzejszego od kogokolwiek. Otóż wykres, na który się powołujesz przedstawia podział głosów W DANEJ GRUPIE w tym wypadku, wyodrębnionej ze względu na wykształcenie. Nie mówi NICZEGO na temat liczebności danej grupy i nie mówi, która grupa jest najliczniejsza... już prościej tego
r.....z - @efek: 
 Przecież wyborcy PiSu to głównie ludzie bez matury.

XDDDDDDDDDD...

źródło: comment_8Ia4j0NDg1TqsbgwwABwy8DmlS3w7aol.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trustME: piękny cherry picking ;) Dość oczywiste czemu taki rozkład, wręcz się dziwię, że różnica tak mała. Po uwzględnieniu tego kto w ogóle został dopuszczony do matury i kto dotrwał do końca szkoły średniej by się to trochę inaczej prezentowało. No ale wiadomo jak działa statystyka i co się nie da zdziałać.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
powiedz to neuropie, oni wrzucają wszystkiego 100x więcej i zmasowane wzajemne plusowanie :)

Ja wrzuciłem bo mnie irytują te manipulacje


@trustME: Zdaję sobie sprawe, tym bardziej, że te mapki potrafią być mocno prześmiewcze. Możesz być jednak lepszy niż oni.
@trustME Eeee... zapomniałeś jedynie o malutkim fakcie, że najmłodsza grupa wiekowa uprawniona do głosowania jest najmniej aktywna w głosowaniach ze wszystkich grup wiekowych. Tylko 26% z nich zagłosowało. Gdyby przekładać ich wyniki na skalę kraju to konfederacja miałaby jakies 14% mandatów ;) PiS prowadzi w tej kategorii, Koalicja jest druga.