Wpis z mikrobloga

Słuchajcie!
Byłem dzisiaj w #centrumkrwiodawstwa i dowiedziałem się, że nie ma generalnego systemu zliczającego ilość oddanej krwi W OGÓLE, kiedykolwiek!
Zawsze wydawało mi się, że czy oddam w autobusie, Płocku, Wawie czy szpitalu w Łodzi - wsio ryba, bo wpisuje się w jeden rejestr i na jego podstawie wystawiają Ci legitymację. Otóż nie. Liczy się tylko oddana krew w konkretnej jednostce (lokalu). Myślę, że to ważna informacja dla wszystkich starających się o Legitymację Honorowego Krwiodawcy.
#krew #krewwpiach #krwiodawstwo #krwiodawca #krwiozerczeroslinyzaglady
  • 9
W książeczkę wbijają, ale nie zawsze mam ją ze sobą, bo myślałem, że taki rejestr jest. Spytałem dyrektora oddziału RCKIK i powiedział, że taki system powstanie... po 2021 ()
@gubie_loginy: Oni to wiedzą, Kocie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każde RCKiK ma swój własny rejestr, także nie jest to tak, że to gdzieś się gubi – jakbyś jednak chciał np. złożyć wniosek o odznakę HDK, to musiałbyś z każdego oddziału uzyskać zaświadczenie o ilości oddanej krwi.
@gubie_loginy: Krwiobusy też są przypisane do poszczególnych oddziałów RCKiK, a przynajmniej tak sądzę – nigdy nie oddawałem krwi w krwiobusie, ale takie rozwiązanie wydaje się być najbardziej oczywiste.