Wpis z mikrobloga

tldr
CTDI wymienił mi na gwarancji za free baterię w OP 5t po 1,5 roku (spadł drastycznie SOT) użytkowania i zaktualizował drm widevine do l1. Całość 6 dni. naprawa odbyła się bez rys i śladów otwierania urządzenia. Szkło nie zostało zdjęte.

Czas naprawy:
Paczka wyszła do CDTI we wtorek (wysłałem w poniedziałek w punkcie po czasie nadania, żeby wyszła tego samego dnia, bo kurier UPS mnie olał i nie przyjechał zgodnie z zamówieniem na infolinii). W piątek odesłali i dziś wrócił spowrotem.

Moja strategia:
Do paczki z telefonem wrzuciłem kartkę z rozszerzonym opisem problemu po polsku (w formularzu na stronie oneplusa był mały limit znaków) i deklaracją, że w razie pozytywnego wyniku testu baterii chcę wymienić ją odpłatnie. Mimo, że w statusie CTDI pojawiło się info o odpłatnej naprawie baterii i o tym, że się skontaktują z wyceną nikt nie pisał/dzwonił, a następnego dnia (chyba czw) było info o dodatkowej konsultacji technicznej, nikt nie upomniał się o kasę, a na koniec dostałem info o wymianie gwarancyjnej. Bodajże w środę pisałem też na chacie oneplusa, żeby upewnili się, że bateria na 100% zostanie wymieniona, bo nie chcę wysyłać ponownie.

Dam znać jak wygląda sot na nowej baterii i pie, zobaczę też, czy netflix działa przynajmniej na 720p.
Jestem mega zadowolony z obsługi posprzedażowej/serwisowej oneplusa.

#oneplus #ctdi
Wołam: @RzuwBuotny @kamilowski (wybaczcie, jeśli kogoś pominąłem)
  • 8
@KontoDoDzialanTaktycznych: nie mam pojęcia. Cisnąłem zarówno ctdi, jak i oneplusa o wycenę wymiany, ale ogólnie ctdi nie odpowie mi, bo nie są stroną (mam się kontaktować z oneplusem), a oneplus nie da mi wyceny, bo nie wie ile wyjdzie ctdi, więc tutaj słabo. Podejrzewam, że nie więcej niż 100 PLN za całość.
Melduję, że pobrane treści netflix'a zajmują tyle samo co na samsungu a40, czyli 500-600MB na odcinek the rain (2-3x więcej niż wcześniej). Prawdopodobnie jest to 720p, więc aktualizacja drm przyniosła porządane skutki.

@schreder:
Issue Category: Battery malfunction/heat
Issue Description: My phone started to have decreased battery life. I wiped my phone, but battery life didn't improve. My phone has also restarted 2 times with no reason. Please upgrade widevine from l3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szymko1995: Dzięki za zawołanie. To super, że wszystko przebiegło pomyślnie i przede wszystkim za darmo ( ͡ ͜ʖ ͡) Przed wysyłka na wymianę mogłeś zrobić test pojemności baterii w Accubattery (choć to mało wiarygodna apka) i zrobić ponownie test po wymianie. Chociaż z drugiej strony sam stwierdzisz, czy wymieniali jak poużywasz trochę :)
@RzuwBuotny póki co na pierwszym cyklu (po skończeniu przywracania wszystkiego dobiłem do 100%) po zużyciu 19% baterii i 1,5h sot widzę ogromną różnicę. Robiąc interpolację wychodzi ~7,5h sot. Drain podczas niekorzystania prawie nie wystepuje.