Wpis z mikrobloga

#budownictwo #kosztorys #budowa #budowadomu #remontujzwykopem

Cześć wszystkim.
Sprawa jest taka - szukam programu/strony online która pomoże mi zrobić prosty kosztorys.

Chodzi mi o wykonanie elewacji budynku gospodarczego (stary garaż z czerwonej cegły) z paroma dodatkowymi rzeczami, jak zamontowanie bram wjazdowych, wymiana okna, drzwi, ewentualnie opaski odwadniającej, wszystko zależy od kosztów robót - budżet powiedzmy do 50k. Z czego elewacja i bramy to podstawa.

Ewentualnie może znajdę gdzieś rzeczowe dane, ile kosztuje kompletny materiał za m2 i robocizna, po czym sam to sobie wszystko policzę.

Tak, wiem, można znaleźć wszystkie dane w necie, ale nie siedzę w budownictwie i nie bardzo wiem gdzie oraz jakie są aktualne ceny. Można również zlecić wykonanie takiego kosztorysu firmie bądź osobie co się na tym zna, ale jak jeden mi zaśpiewał 2800 pln, za sam kosztorys elewacji budynku co ma może 150 m2 prostych ścian, to ja dziękuje. (poklika taki godzinę w komputer i prawie 3 tysiące, chce, kurła xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • 3
@rzeznia22: Nie ma takiego programu, który zrobi to za Ciebie. Jeśli chcesz zrobić sam to pozostaje Ci znać cały zakres robót, a potem siadać do excela/normy pro i wbijać każdą pozycję z przedmiarem. Aktualne ceny znajdziesz w okolicznych sklepach.