Wpis z mikrobloga

@Hokano: Nie jest. Ta niby za gruba rękojeść to #!$%@? i świadczy wyłącznie o tym że ci eksperci za dychę nożem tną najwyżej bułki a i to ostrożnie a folder służy im tylko do patrzenia, klikania i masturbowania się do niego.

No jak #!$%@? ktoś chce przykładać siłę do ostrza używając cienkiej rękojeści? Nóż to maszyna prosta znana jako klin. Jak chcemy coś przeciąć to musimy mieć a) cienką krawędź ostrza,
@jast i takiej rzeczowej odpowiedzi oczekiwałem. Wszędzie się rozpisują jaki to duży nie jest, ale patrząc na zdjęcia i filmy to takiego dramatu nie ma. Zwłaszcza kiedy jest schowany w kieszeni.
Jest to chyba najlepszy wybór do edc (praca, wycieczki itd) w takich pieniądzach (s30v i operowanie jedną dłonią).
@Hokano: To jest wciąż, mimo wielu lat od powstania, ideał edc. Ta pogrubiona rękojeść może byłaby problemem gdyby ten nóż był zbudowany w prosty sposób - gruba rękojeść = więcej masy plastycznej = większy ciężar. No ale on ma tę rękojeśc zbudowaną jak plaster miodu - pustą, ale wzmocniona żebrowaniami, przez co jest lekka ale wcale nie jest przez to słabsza. Taka konstrukcja potrafi lepiej znosić odkształcenia niż jednolicie wypełniona, tak
jast - @Hokano: To jest wciąż, mimo wielu lat od powstania, ideał edc. Ta pogrubiona ...

źródło: comment_MGO1H1XUvEfKrjQJvXNNnzUXANl02mP7.jpg

Pobierz
@jast dla mnie ciężar aż takiego znaczenia nie c ma co gabaryt, nie oznacza to że chce nie czuć go w kieszeni tylko żeby nie przeszkadzał mi np w schylaniu się albo siadaniu (tylna kieszeń). A co z tymi sprężynami omega ? Miałeś kiedyś przypadek pęknięcia?
@Hokano: Nie, nie miałem a używam intensywnie na zmianę trzech noży z nimi - w lecie do krótkich gaci Gripa, w zimie do długich z większymi kieszeniami 710 jak na długi czas do auta to automat Presidio. Nawet na całym polskim forum nożowym chyba jeden przypadek taki pamiętam. No i musiałyby strzelić obie omegi na raz żeby blokada przestała zupełnie działać. O wiele bardziej obawiałbym się wytarcia i wyrobienia blokad typu
Hokano:
Nożyk kozacki, ale ja tez sklaniam sie do opinii ze niekoniecznie na co dzień. Ja pracuje w korpo, w tygodniu glownie jakaś paczka, jakaś duperela, trytyrka itp. nie biegam po lesie wiec do takich zadan wystarcza w zupelnosci 710ka lub ruike.
Tymbardziej jak musze zalozyc czesto spodnie nieco bardziej wyjsciowe, to juz w takich portkach gimping trze o łape.
Gripka biore na dzialke, ryby, biwak itp. 90% czasu to jednach chodze
@cassuss
@jast

Ta 710 całkiem fajnie wygląda, ale cena już powyżej 600 i blisko do 700 to już wolałbym 940 dorzucić kilka złotych. Ogólnie rozgadałem się w granicach 500 zł a grip wpasowuje się w te kwotę (z dobra stałą)
@Hokano: @cassuss chyba nie ma na myśli Benchmade 710, który jest trochę cieńszy od Gripa ale za to znacznie większy i cięższy, ale znany i lubiany chiński folder 710 który naśladuje kształtem Sebenzę
@PurpleShirtedEyeStabber
@jast

O delice myślałem jakiś czas temu ale blokada mniej wygoda niż Axis locki. Chyba zostanę przy gripie - i tak zazwyczaj nosze zwykle spodnie/jeansy/bojówki więc nie będzie to przeszkadzać a przy moim użytkowaniu i dbaniu o sprzęt będzie to zakup na lata myślę
@Hokano: Stal proszkowa, CPM S35VN - unowocześniona wersja słynnej S30V, której używa też właśnie Benchmade. No i Spyderco w wysokich modelach.

Stal jest w stu procentach pewna - oni uderzają już w segment wyższej średniej półki. Hart na 60HRC.
A na rękojeści tytan, obrobiony po mistrzowsku. Do tego łożyska ceramiczne.

Mam jeszcze foty, będę spamował ;)
Afrati - @Hokano: Stal proszkowa, CPM S35VN - unowocześniona wersja słynnej S30V, któ...

źródło: comment_NH1bBHRrVWiZG341XdYrmz9njKN7r24f.jpg

Pobierz
@Afrati
@jast

Nie powiem sympatycznie wyglądają te kizery. Pomimo że chinczyki, chociaż z tego co wiem to i w bwnchmadeach były problemy z kontrolą jakości. Muszę się doedukowac o tej firmie :)
@Afrati: powiem Tobie że faktycznie wszyscy chwalą generalnie te nożyki, i kurde w tej cenie tytanowe okładziny i s35 ... ciężki orzech do zgryzienia.

takie coś znalazłem https://kolba.pl/product/24056,noz-kizer-basalt-ki4505-szary - wygląd super, a cena z tego co wiem była kiedyś 550 więc poczekam i zobaczę. Jedynie co kole w oko to że to chińczyk :D (wiem że głupota, ale przyzwyczajenia że co chińskie to gówniane [mowa o firmie, nie produkcji])