Wpis z mikrobloga

#wybory @niebiezpiecznik
Idąc za ciosem tego posta, poszedłem zagłosować z mDokumentem. Nie było problemu. Oczywiście brak cyfrowej weryfikacji - członek komisji sprawdził tylko dane. Pytam, czy nie powinni tego sprawdzić jakoś czy ten dowód jest legitny. Co usłyszałem w odpowiedzi? "Na szkoleniu powiedzieli nam, że jak się animuje flaga polski w rogu to jest legitny bo nie jest to screenshot". Śmiechłem siarczyście.
Pobierz Kszyh - #wybory @niebiezpiecznik
Idąc za ciosem tego posta, poszedłem zagłosować z m...
źródło: comment_lt26AI55vqH8zVXYDNibUFqlTupzPZ1Z.jpg
  • 12
@Kszyh:
widzę tu zagrożenie dla obronności kraju, co w sytuacji gdy: ktoś powie, że jest Andrzejem Dudą, na dowód czego pokaże mDokument z ruchomą flagą (nie screenshotem) i wypowie wojnę Rosji? przecież dowództwo w wojsku mogło przejść podobne szkolenie z weryfikacji dokumentów...
@Kszyh: ryzyko jest pewnie małe a straty duże bo spowolni to wszystko, a poza tym np skladasz wniosek o to ze masz oplacony ZUS i oni tego nie weryfikuja w przychodni wystarczy podpis, tutaj tez to tak dziala ze narazilbys sie na konsekwencje prawne
@niko444: Ja cie doskonale rozumiem, choć dłużej tak naprawdę schodzi szukanie ciebie na papierowej liscie żeby złożyć podpis niż odpalenie apki i zeskanowanie QR.