Wpis z mikrobloga

@maxatop: jak na razie to ty sobie pierdzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Orientacja seksualna jest współcześnie definiowana jako pociąg erotyczny i uczuciowy wobec mężczyzn, kobiet lub obu płci. Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka.

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne - http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej
  • Odpowiedz
@maxatop: tuż pod tym fragmentem który zacytowałem wcześniej :)

W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM), w
  • Odpowiedz
@maxatop:

Psychologowie, psychiatrzy i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu: że homoseksualność nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym.

Ponad 35 lat obiektywnych, dobrze zaprojektowanych badań naukowych wykazało, że homoseksualność, sama w sobie, nie wiąże się z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi czy społecznymi problemami. Homoseksualność niegdyś była uważana za chorobę, ponieważ specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym i społeczeństwo dysponowali nierzetelnymi, opartymi na uprzedzeniach, informacjami.
  • Odpowiedz
@animelover_97: To tylko opinia PTS - będącego stowarzyszeniem. Co to znaczy "współcześnie definiowana", równie dobrze mogę napisać, że współcześnie homoseksualizm lub biseksualizm definiowany jest jako choroba. Z drugiej strony skoro jest to według PTS prawidłowe, to po co w ogóle tyle krzyku o cokolwiek?
  • Odpowiedz
równie dobrze mogę napisać, że współcześnie homoseksualizm lub biseksualizm definiowany jest jako chorob


@ignore48: Wiesz co różni Twoją opinię od opinii PTS? Wiedza, doświadczenie i zaufania.

Opinia anonimowego wykopka vs Opinia stowarzyszenie zrzeszającego specjalistów z psychologii, seksuologii, pedagogiki, socjologii, biologii i prawa.
  • Odpowiedz
To tylko opinia PTS - będącego stowarzyszeniem.


@ignore48: Takie tam sobie towarzystwo bez żadnych uprawnień, a nie czekaj

Towarzystwo oprócz placówek leczniczych prowadzi Instytut Seksuologii PTS, którego częścią jest Zakład Seksuologii Sądowej, który sporządza opinie w zakresie seksuologii, psychiatrii i psychologii na zlecenie Sądów, Prokuratur i Policji.
  • Odpowiedz
@utopjec:

ja napisałem > będącego stowarzyszeniem

ty sugerujesz natomiast, że odbieram temu stowarzyszeniu dokonań w ramach działań Instytutu Seksuologii PTS, na taką manipulację nie mogę się zgodzić gdy
  • Odpowiedz
homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 rok


@animelover_97:
Jak został wykreślony?

Homoseksualizm został wykreślony z listy chorób w wyniku głosowania.5816 głosów za i 3817 przeciw.Czysta nauka.
Zasady demokracji do orzekania o faktach naukowych.Paranoja.
  • Odpowiedz
@lucer:

Homoseksualizm wykreślono z listy chorób przez głosowanie i naciski aktywistów LGBT?

Jest to tylko częściowo prawdą. Kiedy zbadano i porównano zdrowych homoseksualistów do zdrowych heteroseksualistów (badanie robiono na mężczyznach) zauważono, że nie ma między nimi różnic. Wcześniej porównywano więźniów o skłonnościach homoseksualnych, do zdrowych heteroseksualistów – trudno więc wyciągać z tego logiczne wnioski. To i dalsze badania dały powód zarządowi Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA) do wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób. Decydował tylko zarząd, mała grupa
  • Odpowiedz