Wpis z mikrobloga

Psalompeus Cambridgei :) W tym przypadku samica.Szybka,skoczna ale mi się trafiła akurat bardzo łagodnie nastawiona.Potrafi skoczyć na rękę przy manipulacji w terrarium ale nigdy nie skończyło się to ugryzieniem czy nawet pozorowaniem ataku przednimi kończynami.Ja polecam każdemu bo pająk rośnie duży,zawsze jest głodny i tka dużo pajęczyny.Tu akurat niestety tego nie widać bo przełożyłem ją do nowego terrarium ale podejrzewam że wszystko w okół korka będzie niedługo bialutkie.
#ptaszniki
Pobierz
źródło: comment_W9sYB5IstUAHJh8jbLen5xbP9STGiAu0.jpg
  • 8
@rzuberbozy: Już prawie rok.Ale zajawa taka sama jak przy pierwszym pająku(Nhandu Chromatus z tego co pamiętam).Teraz już się jadusów średnio boje bo mniej więcej wiem jak się z tym obchodzić ale kiedyś jak mi Hysterocrates Gigas wyleciał z pojemnika i #!$%@?ł gdzieś pod kanape to kota w szafie chowałem a na pająka pół godziny czatowałem z pudełkiem :D Jak biorę coś mocniej jadowitego to od L1 do L3 co by za
@Nadolsky Jeżeli masz pęsete czy chociażby pędzel to nie ma co się bać. Moimi pierwszymi ptasznikami były Chilobrachys sp. i Ceratogyrus sp. (były też w tej paczce braszki jakieś, ale to kompletnie jak dla mnie nieciekawe pająki) i szczerze nie żałuję.

Najgorsze to się bać swoich podopiecznych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rzuberbozy: Bardziej respekt do nich czuję niż strach ale wiem o co ci chodzi :D I mam tak samo jeśli chodzi o braszki.Dużo osób poleca je na pierwsze pająki ale wydawały mi się po prostu zbyt nudne.