Wpis z mikrobloga

9/100 #100perfum #perfumy

Tym razem bonus w pierwszym komentarzu.

Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso
Ach ten D&G. Marka produkująca ociekające luksusem akcesoria dla pań, marynarki dla milionerów i... zapachy dla każdego.

Intenso jest kolejnym wcieleniem oryginalnego D&G Pour Homme.

Po aplikacji dostajemy po nosie ciężką, intensywną tytoniową nutą wspomaganą lawendą i czymś zielonym, doczytałem przed chwilą, że jest to siano. Po czasie układają się w bardzo mydlany, przyjemny sposób i do głosu dochodzi cała reszta składników.
Pozornie prosty, mydlany zapach, jednak bardzo zmienny w czasie. W zależności od temperatury, wychodzą na nim zupełnie inne nuty. Raz jest to typowe mydełko Fa, a raz słodki, mokry, brudny tytoń z cyprysem i delikatną lawendą.
Jeżeli ktoś zna oryginalnego D&G Pour Homme, jest to jego nieco słodsza i mniej cytrusowa wersja.

Jego najmocniejszą stroną jest jednak jego oryginalność. Nie znam niczego o podobnej kompozycji. Poza tym jest naprawdę bardzo złożonym zapachem, każda faza ukazuje jego inne oblicze. Warto testować go w różnych temperaturach, bowiem praktycznie każda jego aplikacja jest związana z nieco innym wybrzmiewaniem na skórze.

Moim zdaniem jest świetny w miejsca, gdzie potrzeba czegoś równie dyskretnego, co eleganckiego.
Zdecydowanie na chłodniejsze dni.

Zbiera mocno mieszane opinie na Fragrze, głównie dostaje mu się za jego parametry. Czemu? Otóż... przez nazwę. Cały czas zastanawia mnie to, skąd się ona wzięła.
Nie jest on INTENSO pod żadnym aspektem. Projektuje przeciętnie, jednak trwałość ma solidną. Osiem godzin, jak na obecne standardy, to całkiem dobry wynik.

Batch z mojego flakonu wskazuje na datę produkcji 11.2014, więc jeszcze przed jakąkolwiek reformulacją. Obecnych wypustów nie znam.
A swoją drogą, bardzo podobało mi się jego pudełko. Oklejone było materiałem przypominajacym zamsz, bardzo przyjemnym w dotyku.

Typ: woody-aromatic
Zapach: 8/10
Trwałość: 6/10
Projekcja: 4/10
Oryginalność: 7/10
Podobne zapachy: D&G Pour Homme z 2012 i 1994
Cena: ok. 200zł za 125ml

https://www.fragrantica.com/perfume/Dolce-Gabbana/Dolce-Gabbana-Pour-Homme-Intenso-28935.html

PS. Ostatnio zarzucane mi jest, że nie wrzucam swoich flakonów. Przykro mi, ale nie mam fotograficznego zacięcia, talentu, ani też sprzętu do robienia ich w jakkolwiek akceptowalnej jakości, dlatego też podglądowe zdjęcia będę wrzucać takie ładne, profesjonalne.
W komentarzu, na prośbę, mogę umieszczać zdjęcia moich flakonów.

tl;dr

KaraczenMasta - 9/100 #100perfum #perfumy

Tym razem bonus w pierwszym komentarzu.
...

źródło: comment_oJPa31h0zsqfvplx8hmBs0WGZhrEyDXC.jpg

Pobierz
  • 13