Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@jmuhha: to teraz będzie musiała nosić groch w staniku i wiązać czerwoną wstążkę po lewej stronie wózka/nosidełka. według tradycji to nie jest dobry znak. musisz też zobaczyć czy pępek przypadkiem nie zrobił się twardy bo jak moja babcia mówiła- jak jest pleśń w słoiku to nie dobrze ale gorzej jak pępek stwardniał.według tego co uważa się pleśń na słoiku z pępkiem może znaczyć że komuś przyśni się niedługo pogrzeb albo wypadające
  • Odpowiedz
@banjo: Kobiety nie noszą tych "pampersów", bo popuszczają mocz xD Bez urazy, piszę to zupełnie niezłośliwie, ale nawet jeżeli pewnych rzeczy w szkole nie uczą (fakt, że powinni to zupełnie inna sprawa) to zwykła ciekawość raczej skłania do zainteresowania się tak podstawowymi rzeczami. Nie wiem, może nie planujesz mieć dzieci, ale czy tak czy siak, nie wyobrażam sobie być kobietą i nie wiedzieć z czym się poród wiąże
  • Odpowiedz
@marasgruszka: Jeszcze w XIX wieku etnografowie notowali taki zwyczaj na Kresach. Pomijając kwestię obrzydliwości, to ma ponoć uzasadnienie biologiczne - łożysko ma mieć dużo wartości odżywczych, a te są potrzebne młodej matce w połogu.
  • Odpowiedz
  • 1
@feketehajuno wg 100 procent stron, które znajdziesz w google, nietrzymanie moczu to dolegliwość jaka pojawia się często po porodzie. I nie miałam na myśli pampersów dosłownie, tylko podpasek w stylu TENA lady. Poza tym, popuszczanie moczu nasila się w wypadku urodzenia dziecka powyżej 4kg. Wiec nie wiem do czego się czepiasz, skoro napisałam coś, co jest faktem, rozmawiałam też z ludźmi, którzy urodzili dzieci i wszyscy to potwierdzają, że po porodzie, trochę
  • Odpowiedz
@banjo: Popuszczanie moczu zdarza się czasami, a takie podpaski (tak, wiem o co ci chodziło) noszą wszystkie kobiety po porodzie. Zgadnij dlaczego? Bo ich główne zastosowanie to zupełnie co innego. Napisałaś wcześniej jakoby nosiły te "pampersy", bo nie trzymają moczu. Ja tylko zwróciłam uwagę, że to nie prawda. Chociażby dlatego, że to stwierdzenie wprowadza innych w błąd i potem właśnie takie wypaczone pojęcie ludzie mają, bo gdzieś ktoś coś palnął, ktoś
  • Odpowiedz
  • 1
@feketehajuno swoją drogą, twoja opinia, że nawet jak kobieta nie zamierza nigdy mieć dzieci, to powinna wiedzieć na temat porodu wszystko, trochę mnie zastanawia. Dlaczego?
  • Odpowiedz
@banjo: Nie napisałam, że powinna i nie, że wszystko. Napisałam, że ciekawość powoduje, że poszukujemy trochę więcej informacji niż dostajemy w szkole. Będąc kobietą wydaje mi się to normalne, że mnie ciekawiło jak działa nasz organizm podczas ciąży, porodu i połogu. Zdziwiłam się po prostu, że inna kobieta mogłaby nie być tym zainteresowana.
  • Odpowiedz
  • 1
@feketehajuno napisałam, czego mi nie mówiono na etapie szkolnym, z perspektywy osoby, która to wie. Nie interesowało mnie z własnej woli, jak mialam 15lat, co może się dziać "przypałowego" i przyjętego za dyskomfort w trakcie ciąży i po niej, bo nie zdałam sobie sprawy, że coś takiego może być. Twoją logiką można by zamknąć każda niewiedzę i być czepliwą do każdej 15-16latki, bo nie wie, co się z nią może dziać za
  • Odpowiedz