Wpis z mikrobloga

Gdzie uzyskać informację na temat sposobu płatności mandatu?
Mandat od straży miejskiej z 2018 roku + brak kwitu, zgubiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Gdzie zadzwonić lub pisać pismo? Może rozłożenie na raty?
Najważniejsza jest informacja: jak uzyskać numer konta, tytuł przelewu i mieć pewność, że będzie dobry na 100%.
#krakow #prawo #kiciochpyta
  • 20
  • Odpowiedz
Siadasz w parku z browarkiem i drzesz mordę. Przybiega straż miejska i daje kwitek gdzie masz napisane ile i gdzie xdxd profit ?
  • Odpowiedz
@Paterr_S: Wolałbym uniknąć blokady konta i dodatkowych kosztów xD

@Gandezz: Nie chce iść osobiście do SM, zadzwonię do urzędu.

@cubus92: Mi chodzi o zapłatę starego, nie nowego xD

@wuju84: ależ Ty pomocny. Byłem na tej stronie i jest podany numer konta i nawet instrukcja, jednakże wolałbym usłyszeć to przez telefon lub mieć na piśmie. Później się okaże, że strona nie zmieniana od x lat i numer stary.

@
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: gówno prawda. jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. mandaty karne od straży miejskiej zasilają budżet miasta i rozliczaniem i egzekucją zajmuje się właściwy urząd miasta/gminy. mandaty które obsługuje US Opole są zasileniem budżetu państwa. poczytaj zanim zrobisz z siebie większego głupka i przy okazji narazisz kogoś na koszty.
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: Mi tak zrobili, zablokowali 400zł na koncie (saldo miałem 400zł, ale dostępne środki 0). Dostałem nawet pismo o wejściu na konto. Po roku cała blokada na koncie została cofnięta i na tym się skończyło- Nic z konta nie zabrali. xD mandat dostałem w 2015 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rozliczaniem i egzekucją zajmuje się właściwy urząd miasta/gminy


@wuju84: potwierdzam, w moim przypadku pismo o wejściu na konto było z herbem miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Plp_: tak to się właśnie odbywa, od policji dostaniesz mandat z numerem rachunku US Opole, na mandacie od SM jest numer rachunku Urzędu Miasta, wierzycielem jest Prezydent/Burmistrz/Wójt :)
  • Odpowiedz
@Reiter: ja to olałem, weszli mi na zwrot podatku, cała procedura kosztowała mnie dodatkowo ze 20zł jakichś tam kosztów administracyjnych i git.
  • Odpowiedz