Wpis z mikrobloga

@Erbolt Na pewno taniej jak ma się wszystko oprócz cementu. Reszta została z budowy lub od kogoś dostałem.
@muak47 Potrzeba mi 1,6m2 betonu. Nikt mi tego nie przywiezie, a jak już to - pompa przyjazd 280pln, godzina pracy 280pln, sam beton wyszedłby jakieś 350pln. Co do kupy daje 900pln. Ja nadproża zaleje w jeden dzień we dwie osoby i wyjdzie mnie to max 300pln z wódka i żarciem na fajrant.
@dzazzio a myślałem że więcej masz tego do zalania, fakt do takiej zabawy to się nie opłaca. Ale ostatnio widziałem że niedaleko mnie gość zalewa tak fundamenty pod dom, jestem pełen podziwu że w dzisiejszych czasach tak się jemu chciało, oczywiście kiedyś w latach 90 jak wujowi pomagałem to betoniara 500l, skrzynka piwa, góra piachu cementu i heja ale to było kiedyś
@dzazzio: Każdy inspektor z którym pracowałem zakwestionowałby brak "fajek" na rogu no i jaką masz klasę betonu w projekcie dla tych nadproży bo na budowie to za wysokiej nie uzyskasz? (max B15 w miarę pewne)
@darek-jg Zrobiłem foremkę i dam do analizy razem z tym z gruszki. Myśle ze b20 jest do osiągnięcia. Co do fajek to będę robił ale na nadprożu narożnym gdzie nie będzie słupa. Tutaj było dowiązanie do zbrojenia słupa także bym nie przesadzał. To nie wieżowiec tylko domek parterowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)