Wpis z mikrobloga

Jestem już chyba stary. 39 lat na tym coraz bardziej #!$%@? świecie.
Muzyka poszła się w większości #!$%@?, czego na topie nie usłyszę, to jakiś #!$%@? autotune musi być. Bez tego nie ma muzyki.
Wychowuję dzieci, staram się sprzedawać im dobro. Ustępują miejsc, pomagają słabszym, stają w obronie tych grubych i "syfiastych". Same narażają się przez to na infamię.
Ale znoszą to dzielnie. Jestem z NICH dumny.
Szacunek obecnie zrownal sie z jakimiś lajkami, subami i całą resztą nicnieznaczących gowien.
Mierzi mnie to znieczulenie bachorow, roszczeniowosc, zobojetnienie i poczucie wlasnego "hajpu" mimo że te gnoje są nikim.
Rodzice - daliśmy dupy w wychowaniu.
Może nie wszyscy, bo odpowiedzialność zbiorowa to również jedno z gorszych pojęć jakie przekazujemy naszym dzieciom; ale tak.
Dalismy dupy.
#manifest #rodzice #dzieci #diakrytyczne
  • 26
  • Odpowiedz
@Grammar_Fazi: 36 here. Niestety dzieciaki chłoną wszystko jak leci, od jakiegoś czasu taki jest obraz tego świata, że liczy się w większości tylko to jak wyglądasz w necie. Część dzieciarni myśli, że zostanie youtuberem i pieniądze będą płynąć. Trzeba uświadamiać i lekko ograniczać internet, pokazywać alternatywy (ja tak robię)
  • Odpowiedz
@maniek_: Wiesz, możliwe że finansowo typ się ustawi.
Tylko jedno pytanie:
Co on reprezentuje? Kim on jest?
To samo mnie ostatnio zastanawia odnośnie tego dziecka "Węgiel".
Czy rodzice mają poczucie, że pchając ją w "szołbiz" może szybko skończyć?
To serio My mamy problem, nasze dzieci czerpią z Nas.
  • Odpowiedz
@Grammar_Fazi: w jakim wieku masz dzieciaki?

Wracając do wpisu: dlatego lubię Mirko, gdzie można przeczytać/zobaczyć w jaki sposób dzieci nie wychowywać. I na jakie rzeczy zwracać uwagę. Jak mój najstarszy (lvl3) był małym dzieciem przeczytałem wpis jakiegoś Mirka, który narzekał na to, że jego ojciec nigdy nie nauczył majsterkować i ogarniać podstawowych rzeczy w domu i przez to czuł się ograniczony. Więc wiadomo, nauczę go tych rzeczy (teraz widzę, że nie jest gotowy na to, ale za to chętnie grabi w ogrodzie :P)
Nie wspominam już o tym jak niektórzy narzekali o braku ciepła, dobrych słów, rozmów itd.
Tak samo jak z Twoim wpisem, warto zwracać uwagę na błędy innych i "tylko" wyciągać odpowiednie
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: fajny wpis i dobrze się po nim poczułem, moja 6 letnia córka dwa razy w tygodniu chodzi na basen na naukę pływania, raz w tygodniu na angielski i raz w tygodniu na grę na organach. Miała jeszcze balet ale jej nie podszedł. Ma też tablet ale prawie w ogóle go nie używa, a jak włączy to coś do nauki angielskiego, woli wziąć kartkę kredki i rysować albo wyciągnąć mnie
  • Odpowiedz
@Grammar_Fazi: Mój lvl 37. Mój starszy syn poszedł do pierwszej klasy. Myślę podobnie do Ciebie. Jest jednych z większych dziczków w klasie, więc nie obawiam się o niego. Bardzo boję się za to kolegów. Chęci zaimponowania im, pokazania się, wywalczenia pozycji w "stadzie". Kiedyś byłem grubiutkim klockiem, więc wiem, jak to jest być poniżanym. Miałem super kolegów, ja jestem osobą raczej o dobrym serduchu i potężnym ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
@Grammar_Fazi: Ja odpowiem przewrotnie, bo na słowa o muzyce. Są nieobiektywne. Jest mnóstwo nowej, świetnej muzyki. Mógłbym wymienić co najmniej pół setki albumów, które wyszły w ciągu ostatnich kilku lat, które są naprawdę dobre (i jeśli ci zależy, to napisz, zrobię to). Autotune króluje i królują trapy, ale, po pierwsze, nikt nie każe ci ich słuchać, po drugie - często są naprawdę dobre. Kiedyś dźwięki gitary rockowej były czymś świeżym,
  • Odpowiedz
@Grammar_Fazi: jesteś stary(ja 38 lvl) i zaczynasz mieć bul dópy wieku średniego. Niewiele się zmieniło na świecie i całe pokolenia ludzi przed tobą narzekały podobnie. Walcz z tym, szukaj pozytywów, nie dziadziej.
  • Odpowiedz
@Grammar_Fazi: ja nie dalem dupy, moje corki sa mega fajne:)
teraz mamy komunie, mi sie to zawsze kojarzylo z prezentami itp
moja corka w ogole nie ma podejscia prezentowego, w ogole nie rozumie dlaczego sa prezenty na komunie
ostatnio szukala w kuchni kisielu do zrobienia i sie skonczylu akurat
siadla na krzesle i powiedziala: moze poprosze o paczke kisieli na komunie

rozwalila mnie:)
  • Odpowiedz