Wpis z mikrobloga

@BajerOp: To nie wystarcza i wszystko można zrypać. Zobacz sobie jak bmw i3 mocno się przechyla i sobie podskakuje na tym teście przy wyższych prędkościach, podsterowność już przy niższych prędkościach ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@abraca: szeroki rozstaw osi, ciężar przy ziemi, niska linia dachu, szerokie opony. Nie ma co porównywać i3 do Tesli. Po za tym nie zmieniam tematu a poparłem tylko Mirka wyżej
@BajerOp: ale z bmw i3 "nic dziwnego jak ma podłogę ciężką od baterii"? Przecież ma podłogę ciężką od baterii. I mówisz to nie ma znaczenia jednak 2 komentarze dalej?

nie zmieniam tematu a poparłem tylko Mirka wyżej


@BajerOp: Mirek nie pisał do mnie, a ty mogłeś sobie napisać do Atreyu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abraca: mogłem sobie go poprzeć. Widzę, że nie dałeś rady pojąć. Porównując dwa auta tego samego segmentu oczywistym jest to, że to które ma niżej środek ciężkości będzie się lepiej trzymać drogi.
bmw i3


@abraca: auto zupełnie innej klasy. Miejska pierdołka segmentu B. Nie projektowana z myślą o jeździe autostradowej, trasach, albo omijaniu łosia przy 90 na godzinę. Zupełnie inaczej niż model 3.

To tak jakby cieszyć się że Tesla robi test łosia lepiej niż Smart, albo pierwsza A-klasa

Model 3 to pełnowymiarowa klasa D w nadwoziu sedan. Porównaj z autami tej klasy i w podobnej cenie no nie wiem np. BMW 335i.
Model 3 to pełnowymiarowa klasa D w nadwoziu sedan. Porównaj z autami tej klasy i w podobnej cenie no nie wiem np. BMW 335i. Wtedy tesla już tak dobrze nie wypada.


@Atreyu: 40k eur za i3 czy 47k eur za Teslę to nie jest raczej inna półka cenowa. Jednak fakt, i3 to zupełnie inny typ samochodu, jest krótszy. Ma 4 metry a m3 ma 4.69. A długość ma znaczenie.

Co więcej
No ale to może zależy od toru


@GokuMK: Wiele osób się sugeruje pojedynczym przejazdem jakiegoś gościa na Nurburgringu.
Rzecz w tym, że on nawet nie odpalił "track mode" i pojechał tam sobie bardziej casualowo.
No ale. Pożywka jest
Rzecz w tym, że on nawet nie odpalił "track mode" i pojechał tam sobie bardziej casualowo.


@bagi1: widziałem cały przejazd, nie jechał casualowo.

Za to czas BTG na poziomie 8:30+ jest co by tu mówić - dość żałosny i wiele diesli robi lepsze.

Co więcej - jeżeli są auta których czasami można się pochwalić - to bez problemu znajdziesz ich czasy - oficjalne, powtarzalne, z danymi kierowcy czy oponami stosowanymi podczas
Ja z kolei widziałem że 3 sobie na torach radzi bardzo dobrze, wręcz jest w czołówce


@GokuMK: na jakich konkretnie torach? W czołówce?

Na którym torze robi czasy lepsze niż M3? Na którym lepsze niż przednionapędowy CTR? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu mnie zaciekawiłeś, więc liczę na konkrety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: Jechał Casualowo. Track Mode gigantycznie zmienia charakterystykę auta.
Sam fakt, że go nie odpalił - świadczy o jego braku umiejętności. Swoją drogą - odpowiedzialne podejście.

A co do powtarzalności czasów. Ile ty masz Modeli 3 aktualnie na rynku?
Tych aut jest w Europie po prostu mało.
Małe prawdopodobieństwo, że ktoś zamówił wersję Performance na Europę.
Jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś wyjedzie wersją Performance na tor.

w jeździe na wprost


Bo
Sam fakt, że go nie odpalił - świadczy o jego braku umiejętności. Swoją drogą - odpowiedzialne podejście.


@bagi1: dużo dopowiadasz, z większością twoich stwierdzeń się tutaj nie zgadzam. I chyba nigdy nie byłeś na torze skoro mówisz w tym tonie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do powtarzalności czasów. Ile ty masz Modeli 3 aktualnie na rynku?


Chyba sporo skoro fani chwalą się tygodniową produkcja dość często?
dużo dopowiadasz, z większością twoich stwierdzeń się tutaj nie zgadzam.


@Atreyu: zero konkretów

Chyba sporo skoro fani chwalą się tygodniową produkcja dość często? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ta. Lwia część idzie na Stany i Norwegię.

Całkiem sporo, a nawet znaczna część najsłynniejszych torów znajduje się w stanach.


Jak patrzę na F1, to chyba się jednak mylisz.
Jedyne wyścigi, które kojarzę ze stanów, to Nascar...

No właśnie szaleństwo.
Jak patrzę na F1, to chyba się jednak mylisz.

Jedyne wyścigi, które kojarzę ze stanów, to Nascar...


@bagi1: cóż, jak mówiłem w tej kwestii Twoja wiedza jest dość mocno ograniczona - skoro znasz tylko takie tory i taki typ wyścigów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Naprawdę ciężko mi rozmawiać o jeździe torowej z kimś kto nigdy nie był na torze, a tory kojarzy tylko z telewizji czy F1