Wpis z mikrobloga

@catch: Wybacz ale jak czytam komentarze to jestem przerażony niewiedzą i ignorancją do podstawowej wiedzy na tematy, które dawniej już się przerabiało w podstawówce.
Gąsienica składająca jaja??? Please, bitch xD
To straszne, że ludzie nie mają pojęcia czym jest gąsienica, larwa, kokon, jajo, imago.

Zgarnąłbym to ręką i rzucił w trawnik po prostu. Całkowicie nie groźne.
A jak się brzydzisz to plastikowa szufelka i do woreczka i wyrzucić (okna nie porysujesz)
@catch Jeśli to ćma bukszpanowa to zapier D ol to jak najszybciej bo Ci zeżre bukszpany wszystkie. Mnoży się okrutnie szybko i rozprzestrzenia po okolicy. Jak widzisz larwy na krzakach to już za późno. Jak widzisz czysty krzak to go owijasz firanką szczelnie żeby nie przeszły
@demimka: to nie ćma bukszpanowa, a tej plagi już nie zatrzymasz. Zawsze można opryskiwać zarażone krzaki środkami ochrony roślin. Podobno jakiś środek oparty o bakterie działa wyśmienicie w ich przypadku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@demimka: Sprawdzałam i są czyste, jedynie jakiś kokon był, ale go usunęłam. Zresztą bez presji, to są małe sadzonki, jeszcze ich nie posadziłam, bo dopiero kupione :)
@demimka: Możliwe, ale w promieniu 5 kilometrów masz pewnie sporo nieokrytych krzaczków. Jak nie w tym roku, to za rok lub dwa się dobiorą do nich, bo gatunek jest inwazyjny i nie ma naturalnych wrogów. U mnie gąsienice potrafiły przejść 10 metrów od najbliższego bukszpanu, więc myślę że firanka nie będzie dla nich dużym problemem (niestety)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bacaa90: No cóż... To pewnie możemy ją uznać za dawno martwą i przetrawioną przez któregoś z moich kotów... ¯\_(ツ)_/¯