Wpis z mikrobloga

Mała ankieta nt programów do grafiki (od strony fotografii).

Gdyby założyć, że oba pakiety kosztują mniej więcej tyle samo to co byście wybrali?
Affinity Photo czy PS+LR?

Piszcie w komentarzach dlaczego wybraliście to a nie inne.

#photoshop #affinity #lightroom #fotografia

Co wybierasz?

  • Affinity Photo 18.8% (9)
  • Lightroom + Photoshop 81.3% (39)

Oddanych głosów: 48

  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spiritus: Jednym z powodów dla których wiara kupuje Affinity jest właśnie brak subskrypcji. To by był strzał w kolano :)

Allegorithmic ma fajny patent na subskrypcje.Program kupujesz na zawsze, ale wykupujesz wsparcie/aktualizacje na rok (nie musisz).
Jeżeli by kosztowały mniej więcej tyle samo, to dla mnie wybór jest prosty. Cała branża działa PS+LR. Narzędzie jest dłużej rozwijane, ma więcej możliwości. Spore comunity też swoje robi. Masz jakiś problem z programem, albo funkcją? Szybciej znajdziesz pomoc przy PS+LR.

Aktualnie za Affinity przemawia tylko to, że to jest po prostu dobre i intuicyjne narzędzie w uczciwej cenie. To co ostatnio robi Adobe to jest straszny skok na kasę.

Jeżeli robisz
@Trops: jestem amatorem fotografem... od czasu do czasu jakieś małe zlecenie.
50 zł miesięcznie nie jest jakoś dużo na subskrypcję adobe.
Jednak po roku już się robi sumka konkretna.
Stąd pytanie :D
@spiritus Dla mnie Adobe na razie wygrywa lightroomem, chociaż prywatnie mam i photo i designera od Affinity. Natomiast do katalogowania i takiej zgrubnej obróbki to lightroom miszcz :) Bardzo przejechałem się na kupnie luminara, który miał być alternatywą dla lightrooma, a okazał się kupą. Teraz zastanawiam się nad on1 photo raw, ale prywatnie robię więcej filmów niż fot więc nie mam ciśnienia.