Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, proszę o opinię na temat projektu aneksu kuchennego. Czy wystarczy miejsca dla dwóch osób, które gotują trochę, ale nie jakoś bardzo dużo. Mamy trochę sprzętów typu AirFryer, ekspres do kawy, blender, które stoją na wierzchu na blacie z racji częstego używania. Poza nimi chcemy by wszystko mieściło się w szafkach bez zagracania kuchni.

1) Co na plus?
2) Co na minus?
3) Zmywarka obok piekarnika może stać?
4) Zlew tak przy ścianie jest wygodny?
5) Inne uwagi?

Więcej grafik i wymiarówka w komciach. Z góry dzięki!

Pobierz
źródło: comment_VJLiRzoIH5FhcJX2xDDZhmJ4dQzIUPqa.jpg
  • 37
@ppawel: @Zarq: @yourij: @whoru: @BaRi:

1) Racja z tym gorącym powietrzem, piekarnik w sumie najfajniej jak by rzeczywiście poszedł w słupekl
2) podobają mi się te wyższe szafki
3) wyspa odpada bo chcemy mieć możliwośc przesuwania stołu w razie potrzeby
4) komin jestak jak na projekcie BaRi, piekarnik w słupek, ale w miejscu zlewu płyta i nad nią okap bo bliżej komina, a zlew na drugiej ścianie
Pobierz
źródło: comment_HNGw0NBUoutXpIG9cnqyrknBijIFOxqA.jpg
@valencianista to przenieś ten zlew i zmywarkę, a szuflady zrób pod płytą na tamtej ścianie łącznie ze słupkiem pod piekarnikiem, a wyspę wywal. A i w pierwotnym planie te ?cargo? Przy ostatniej otwartej szafce to bardzo mało funkcjonalnie umieszczone jest. Do szafki rogowej ogarnij sobie nerkę lub magic cornera z peka.pl , rejs.eu albo staraxa bo chyba też mają.
Osobiście nie robiłbym szafek nad zlewem, a jezeli już to węższe a nie
@BaRi: to jest pierwszy jakiś wstępny projekt, więc liczyłem się z poprawkami, dlatego właśnie zapytałem na wypoku żeby wiedzieć jak czelendżować xD

To gdzie cargo by było lepsze?

Nie no, same uwagi wystarczą, nie musisz się kłopotać z rysowaniem, dzięki!
5) panele mamy dobre bo QuickStep, ale pomysł ze zrobieniem płytek w L nie jest głupi (obrazek)


@valencianista: jest, musisz połączyć listwą, będziesz zahaczał nogami/krzesłami o nią, przy dzisiejszych dobrych jakościowo panelach nie ma sensu robić płytek w pomieszczeniu z salonem
@jempierozki: w sumie temat do przemyślenia, ale jednak podoba nam się takie odcięcie więc chyba to wadzenie nóżkami do przeżycia ;) coś za coś. Jedynie zastanawiam się czy jeśli nie zrobimy w L, tylko prosto, to czy wtedy rzeczywiście będzie jakiś problem z meblami źle osiadającymi czy coś..