Wpis z mikrobloga

Zapewne takich tematów była już masa, ale chciałbym zadać pytanie jaka była najlepsza seria fantasy jaką czytaliście? Robię sobie listę i mnie ciekawi co powiecie. Czytałem już rzeczy typu GOT, Wiedźmin, Hyperiona, Diuna i wiele innych, obecnie jestem w trakcie czytania Malazańskiej Księgi Poległych (jestem w 8 tomie) i z pewnością postawiłbym ją wysoko na takiej liście, może nawet na jej szczycie. Ogromny świat, duża liczba i złożoność wątków i postaci, ciekawa historia. Jedyne co sprawia problem to podejście autora sugerujące, że skoro coś pojawiło się w drugim tomie to oczywiste jest to, że czytelnik to zapamięta i czytając tom siódmy nie trzeba mu nic przypomnieć o co chodziło.
Także jakbyście mieli ochotę się wypowiedzieć jaka seria najbardziej wam się podobała z krótkim uzasadnieniem dlaczego to chętnie sobie listę uzupełnienię w związku z tym, że powoli MKP kończę.
#ksiazki #fantastyka
  • 22
  • Odpowiedz
@Damian8Damian9: Dukaja całego choć to specyficzne pisanie. Nie wiem co czytałeś, ale cykl inkwizytorski Piekary jest całkiem ok, wspomniany Hyperion, jeśli Malazańskiej nie widziałeś to pozycja obowiązkowa. Ślepowidzenie było bardzo ciekawe i chętnie jeszcze po Wattsa bym sięgnął więc jeśli nie czytałeś to też może warto się zainteresować. Z polskich pisarzy jeszcze bardzo cenię Zajdla, jakoś zawsze się wspomina o Lemie, a mało się słyszy o Zajdlu gdzie mi osobiście jego
  • Odpowiedz
@Cinkito: Z tego co napisałeś to nie czytałem tylko Gniazda Światów i Malazańskiej, ale jako, że ma wyjść nowe wydanie to wstrzymuję się z zakupem, bo zawsze lepiej mieć w twardej oprawie :) Btw każde propozycje mile widziane
  • Odpowiedz