Wpis z mikrobloga

#rower #krakow #zakopane
Hej Mirki!
W jakis sposób przewieźć rowery z Krakowa do Zakopanego? Samochód odpada, w przypadku autobusu trzeba liczyć na dobrą wolę kierowcy, a za pociąg kursuje komunikacja zastępcza, która nie zabiera rowerów :-)
Jak wyglądąją wasze pomysły w tym względzie? :-)
  • 11
  • Odpowiedz
@Bunchars @Tetrachloroizoftalonitryl - dzięki za rady, ostatni raz się tak uśmiałem jak spadłem ze schodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yale @Matemit - dzięki, pozostanie mi kombinowanie z kartonami. Niestety będzie nas 3 - 4 osoby, więc kierowca może odmówić z racji ograniczonego miejsca w luku bagażowym. Sprawdzę jeszcze jakiś wynajem busów/dostawczaków ;-)
  • Odpowiedz
@tomazonda: poszukaj na blablacar, może ktoś busem będzie leciał i zabierze. ewentualnie osobówką, rowery można rozebrać i nie zajmują wtedy tak dużo miejsca. ja kiedyś tak potrzebowałem się dostać gdzieś z dużym bagażem to wynająłem Renault Trafic 9 osobowy i do tego dałem ogłoszenie na blablacar - wynajem auta się zwrócił a za paliwo i tak bym musiał zapłacić.
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim za rady, zrobiłem małe rozeznanie i kolejną alternatywa jest wynajecie busa z kierowcą.
Bus ma bagażnik rowerowy, więc jest w stanie zabrać 5 - 6 osób z rowerami a koszt przejazdu to ok 400zł. Wychodzi drożej, ale nie ryzykujemy, że braknie miejsca w autokarze dla któregoś z rowerów :-) No a z miejsca docelowego już mamy pociąg z przewozem rowerów.
  • Odpowiedz